Економіка

Наскільки зросте економіка України в поточному році?

Україна ще не вийшла з кризи в повній мірі, проте незначне зростання вже помітне, що також відзначають й міжнародні експерти.

“Зростання економіки прогнозується на рівні 2% у 2017 році, беручи до уваги вразливу кон’юнктуру зовнішніх ринків та торгівельну блокаду на Донбасі, яка негативно вплине на металургію та виробництво електроенергії. Реформи, спрямовані на підвищення інвестиційної привабливості та конкурентоздатності можуть прискорити зростання до 4% у середньостроковій перспективі”, – повідомляє прес-служба Світового банку.

Директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен наголосила на необхідності реформування пенсійної системи та системи охорони здоров’я, а також потребі створення ринку землі з огляду на виклики, пов’язані зі збройним конфліктом на Донбасі.

У Банку зазначили, що в 2016 році економіка України зросла на 2,3%, однак, таке зростання є помірним на фоні 16% кумулятивного падіння протягом попередніх двох років.

При цьому рекордний врожай допоміг прискорити темпи економічного зростання до 4,8% у четвертому кварталі, а інвестиції в основний капітал зросли на 20%.