Суспільство

Нарахування субсидій: нові правила (ІНФОГРАФІКА)

На дворі перший день осені, а отже, незабаром початок опалювального сезону. І чимало українців задаються питанням економії на оплату комунальних послуг.

Далеко не всім під силу оплатити рахунки по платіжкам. Одним з варіантів вирішення даного питання є оформлення субсидії.  З 18 серпня вступили в дію нові правила нарахування субсидій. Зокрема при наданні субсидій враховуються доходи не за весь попередній рік, як раніше, а за останні півроку.

При цьому серйозні зміни відбулися при заявці на отримання субсидій для домогосподарств, в яких є безробітні. Так, тепер дохід безробітних за цей період буде вказуватися в розмірі двох прожиткових мінімумів.

Трохи покращилася ситуація з наданням субсидій сім’ям, які мають заборгованість: якщо раніше наявність будь-яких боргів за ЖКГ автоматично позбавляла права на надання субсидій, то тепер невеликий борг у 340 гривень не стане перешкодою для її надання.

Більш жорсткими стали правила надання субсидій при зміні місця проживання. Якщо раніше субсидії давали без урахування реєстрації та фактичного місця проживання, то тепер вони надаватимуться або за місцем фактичного проживання (про яке потрібно повідомити заздалегідь), або за місцем реєстрації.

Раніше для субсидії рахували витрату газу (якщо не стоять лічильники) по 4,4 кубометра на людину на місяць лише на приготування їжі, а якщо будинок не підключений до гарячого водопостачання – норма зростала до 7,1 на людину. У разі, коли житло обладнано ще й газовим водонагрівачем, цифра збільшувалася вдвічі – до 14 кубометрів газу на людину на місяць. Одночасно тривалість опалювального сезону для непідключених до центрального опалення будинків знизилася на 30 днів і стала такою ж, як і для міських квартир – з 15 жовтня до 15 квітня.

Нововведенням є й монетизація невикористаної частини субсидій, про яку в уряді не втомлюються говорити. Однак навіть за умови суворої економії електроенергії й газу її розмір за рік не такий вже й великий. Якщо одержувач субсидії споживає до 150 кВт електроенергії за рік, то зможе претендувати на отримання 135 гривень, а при річному споживанні газу до 100 кубометрів – на 700 гривень.

Залишити коментар