Суспільство

Наодинці з природою або Як уникнути харчових отруєнь

Потепління та гарна погода так і спонукають піти на природу, що є чудовою нагодою послухати співи пташок, вдихнути аромати трави та весняних квітів та приготувати щось на вогні.

І тут варто згадати про ряд правил безпеки, що допоможуть зробити прогулянку приємною та справді корисною для Вашого організму.

  1. Чистота – перше правило харчової безпеки, яке допоможе уникнути харчового отруєння. Ретельно мийте руки, фрукти та овочі, стежте за чистотою кухонного приладдя, захищайте їжу від комах, гризунів та інших тварин.
  2. Важливо окремо готувати і подавати сирі і готові страви.
  3. Перевіряйте термін придатності продуктів. Намагайтесь вибрати найсвіжіші.
  4. Не купуйте їжу – особливо м’ясо і молочні продукти – на стихійних ринках. І забудьте про звичку “проби” овочів і фруктів: пробуйте продукти уже вдома, перед тим ретельно вимивши.
  5. Часто причиною харчового отруєння стають торти і тістечка з кремом, тому їх ні в якому разі не варто брати на пікнік. Також бажано обмежити споживання сирих яєць, молочних та кисломолочних продуктів.
  6. Не залишайте приготовлену їжу на столі довше ніж на дві години. Починайте пікнік із їжі, а решту часу розважайтесь, грайте у активні ігри, спілкуйтесь.
  7. Не готуйте наперед. Навіть у холодильнику готові страви варто зберігати не більше доби. Якщо їжа залишилась після пікніка – її не варто зберігати “на завтра”.
  8. Вода має бути чистою. Ні в якому разі не пийте воду з водойм та водогонів.

Перші ознаки харчового отруєння зазвичай з’являються раптово. Найчастіше це підвищення температури тіла, зниження або відсутність апетиту, загальна слабкість, пронос і приступоподібний біль у животі, здуття живота, нудота і блювання, холодний липкий піт, низький тиск. При перших симптомах отруєння чи інфекційних захворювань необхідно термінового звернутися до лікаря.

Міністерство охорони здоров’я України