Суспільство

Найпотужніший суперкомп’ютер запустили в США

Поява цього дива техніки значно спростила багато операцій, які до того виконувалися вручну. Проте час не стоїть на місці, що вимагає вдосконалення будь-якої новинки.

У Сполучених Штатах Америки створили електронно-обчислювальну машину під назвою Summit, який може за секунду здійснювати 200 квадрильйонів операцій. І у такий спосіб вони випередили Китай в області суперкомп’ютерів, повідомив журнал MIT Technology Review.

Видання зазначає, що суперкомп’ютер запустила Національна дослідницька лабораторія міністерства енергетики США в Оук-Рідж, штат Теннессі. Його пікова продуктивність 200 квадрильйонів операцій (або петафлопс) на секунду (натуральне число, яке позначає одиниця з 15 нулями).

“Summit виробляє обчислення в мільйон разів швидше, ніж звичайний лептоп. І на 60% разів швидше, ніж попередній найпотужніший у світі суперкомп’ютер — китайський Sunway TaihuLight, що має продуктивність 93 квадрильйонів операцій у секунду”, – йдеться в повідомленні.

Блоки Summit і його супутнє обладнання займає приміщення розміром з два тенісних корти і важить більше за авіалайнер.

Довідка: суперкомп’ютер — загальний термін, яким позначають спеціалізовану обчислювальну машину, яка за своїми технічними параметрами швидша в обчисленні за більшість існуючих комп’ютерів у світі.

Український інтерес