Культура Суспільство

Найпопулярніші локації гастрономічного туризму Закарпаття

Вихідні – чудовий привід вирушити в невелику подорож. Мандрівки – це практично завжди пізнання чогось нового, отримання незабутніх вражень та дегустація місцевих страв.

Закарпаття подарує вам можливість отримати все й одразу! До речі, дегустації заслуговують на особливу вагу, оскільки наша кухня є дуже унікальною.

Дегустація сиру у “Селиській сироварні”

Село Нижнє Селище Хустського району подарувало нам колоритний етно-гурт Гудаки Village Band та надзвичайний сир. Існує три різновиди цього сиру – напівтвердий “Селиський” з виразним запахом, м’який солодкувато-пряний “Хуст” та напівтвердий “Нарцис Карпат” з гіркувато-пряним смаком.

 

Дегустація вина

Вино в Закарпатті на особливому рахунку. Назвати точну кількість щорічних винних фестивалів у краї досить складно, втім вона пропорційна кількості шанувальників напою. Однією з популярних у туристів локацій для знайомства з Закарпатським вином є погреб Карла Шоша, який повним ходом приймає відвідувачів з 2006 року. Гостям демонструють прилади, що застосовуються при традиційній переробці винограду та виготовленні вина: посуд для збору винограду, черпак, бочки різних розмірів та пляшки для вина.

Сам ритуал проводиться за загальноприйнятими правилами – дегустацію починають з легкого білого сухого вина, а завершують – солодким червоним. Після кожного виду вина гостей пригощають яблуками, сиром, солоними паличками, печивом та арахісом – щоб підготувати смакові рецептори до наступного сорту.

Під час дегустації подаються чотири види сухого білого, чотири види сухого червоного, а також п’ять видів білого напівсолодкого та п’ять видів червоного напівсолодкого вина. Тим, кому цього буде замало запропонують два сорти вермуту та горілку під назвою Адьош Палінко.

Дегустація леквару в селі Ботар

У цьому невеличкому населеному пункті у Виноградівському районі варять близько двадцяти видів лекварів. Втім, окрім повидла, звареного за старовинними угорськими рецептами, під час дегустації можна буде спробувати й інші доволі сміливі кулінарні експерименти, на кшталт ковбаси з м’яса свині монголиці з лекваром. Відвідувачам також пропонують страви угорської кухні, фруктові соуси, екологічно чисті соки та іншу органічну продукцію власного виробництва.

Дегустація меду у “Медовому домі” в Мукачеві

Першими в Україні зробити повноцінну туристичну атракцію з бджолярського господарства здогадалися саме в Мукачеві. Створення медової анімації було продиктоване попитом – в Закарпатті існує травневий і вересневий фестивалі меду, три зони медової дегустації (у Мукачівському, Хустському та Міжгірському районах) та пам’ятник бджолі у с. Вучкове Міжгірського району.

Дегустація у “Медовому домі” передбачає перегляд унікальних світлин, на яких відображені тонкощі процесу збору меду, розповідь про життя бджіл та про можливості застосування продукції бджільництва, а також дегустація кількох видів меду та трьох різновидів медових настоянок. Тривалість цієї атракції – від 60 до 90 хвилин.

Кельтська дегустація

Ель, вермути та настоянки з дикоростучих плодів – от вагомі аргументи, заради яких варто відвідати агросадибу “Кельтський двір під Ловачкою”. У старовинному підвалі гостям пропонують три види домашнього елю — кельтський, імбирний, та кукурудзяний, — виготовлених без пастеризації та фільтрації, а також сидр власного виробництва. Унікальні вермути приготовані на основі європейських сортів винограду з використанням понад півсотні видів лікарських трав.

Досвідчені дегустатори також радять не обходити увагою натуральні настоянки з фруктів та коренів. Серед них особливою популярністю користуються хренівка, кедрівка, тернівка, кизилівка, сливовиця, черешнівка, дичківка.

 

Varosh