Економіка

Найбільш високооплачувані технологічні професії в сфері агробізнесу

Прийнято вважати, що добре заробляють хіба що фахівці в сфері ІТ. Однак експерти вважають це помилкою, т.я. прихованим скарбом гідних заробітків є аграрна сфера, на яку досі мало хто звертає увагу.

Як не крутіть, але саме аграрне виробництво було та залишатиметься свого роду візитівкою України. І як це не дивно звучить, спеціалісти в цій галузі потрібні як ніколи. Цікаво, кого найбільше не вистачає і хто має всі шанси отримати зарплату вищу, ніж в середньостатистичного менеджера?

1. Трактористи. Сучасний трактор в своєму управлінні став набагато “розумнішим”, ніж його радянські попередники. Тому керувати машиною з системою. що часом навіть випереджає сучасний автомобіль – це вже мистецтво.

2. Інженер систем точного землеробства. Точний розрахунок кількості насіння, аналіз щільності грунту, прогноз щодо врожайності, потреби в добривах і т.п. – всі ці питання вирішуються за допомогою сучасної техніки, яку тепер можуть собі дозволити не лише крупні агрохолдінги, а й звичайні фермери, в чиєму розпорядженні є не один десяток гектарів землі. Питання лише в пошуку відповідних спеціалістів.

3. Діджитал-агроном. Всі завдання класичного агронома можна буде виконувати, сидячи в комфортному офісі, користуючись даними різноманітних датчиків. Це дасть змогу виконати головне завдання – зробити виробництво економічно ефективним.

 

4. Agri data scientist. Як Ви вже зрозуміли, будь-які дані можна буде зібрати за допомогою спеціальних приладів, якими власники оснащатимуть свої плантації. Завдання фахівця полягатиме в обробці та аналізі отриманих даних

 

 

5. Головний спеціаліст з інновацій (CINO). Дані отримані та проаналізовані, проблемні моменти та тенденції зрозумілі. Настав час запроваджувати щось нове. Цим і займатиметься зазначений спеціаліст.

 

 

 

 

 

BusinessViews