Суспільство

Навчання на контракті: які ВНЗ обирають абітурієнти?

Навіть необхідність самостійно сплачувати за навчання не зупиняє вступників на шляху до омріяної спеціальності. Дехто навіть маючи високий бал та посівши найвищі місця в рейтнгу, відмовляється від бюджетного місця.

Інформаційною системою “Вступ.ОСВІТА.UA” складено рейтинг закладів вищої освіти за показником середнього бала ЗНО абітурієнтів, які в 2017 році були зараховані на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб.

Зазначений рейтинг, до якого включено 200 приватних та державних закладів вищої освіти, відображає лише вступників, які вступили на контракт та не враховує бюджетників.

За визначенням укладачів, рейтинг дозволяє отримати дані про навчальні заклади, у яких вступники з найвищим середнім балом ЗНО вирішили самостійно оплачувати навчання.

За результатами рейтингу, найкращі абітурієнти вступили до приватного вищого навчального закладу “Український католицький університет”, середній бал ЗНО вступників якого склав 177,65 бала.

Друге місце посів Національний університет “Києво-Могилянська академія” із середнім балом сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання 170,05.

Третє місце у Київського національного університету ім. Шевченка, вступники на контракт якого мають середній бал ЗНО 165,00.

Четверте місце посів Київський національний лінгвістичний університет із середнім балом сертифікату ЗНО 159,81.

Замкнув п’ятірку лідерів приватний навчальний заклад “Українсько-американський гуманітарний інститут “Вісконсинський міжнародний університет (США) в Україні»”, вступники якого мають середній бал ЗНО 159,72.

З п’ятого по десяте місце рейтингу розташувались Львівський національний університет ім. Франка (156,97), Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого (156,52), Національний медичний університет ім. Богомольця (156,18), НТУУ “Київський політехнічний інститут ім. Сікорського” (155,92) та Харківський національний університет ім. Каразіна (154,77).

ПОВНИЙ РЕЙТИНГ

Освіта.UA