Цей день в історії

Міхаелю Шумахеру – 50!

За свою спортивну кар’єру він став найвідомішим гонщиком в світі. При цьому сім разів здобував титул чемпіона світу: в 1994, 1995 та у 2000-2004 роках.

Міхаель Шумахер народився 3 січня 1969 року в м. Гюрт-Гермюльгайм (Німеччина).

Кар’єра гонщика почалася для Міхаеля з водіння карта, побудованого його батьком, керівником місцевого автодрому. У 12 років він отримав свою першу ліцензію гонщика. Почав виступи у офіційних змаганнях.  У 1990 році дістав титул чемпіона у німецькій «Формулі-3». На початку 1990-х брав участь у чемпіонаті «”German Touring Car”, вигравши гонки у Мехіко і Аутополісі.

У 1991 році Еді Джордан запросив Шумахера виступити за свою команду “Jordan”, на Гран-прі Бельгії, де Міхаель вразив усіх, кваліфікувавшись сьомим у своєму першому виступі на машині “Формули-1”. Наступну гонку він провів вже за команду “Benetton-Ford”, де і показав свій потенціал.

У 1992 році Міхаель виграв свою першу гонку в “Формулі-1” (знову на Гран-прі Бельгії). Цього року він завершив чемпіонат на 3-му місці.

У 1994 році Шумахер виграв свій перший чемпіонат за команду “Benetton”, випередивши Деймона Хілла всього на одне очко після скандально відомого зіткнення з ним в останній гонці. У 1995 році він відстояв свій титул, випередивши найближчого суперника (ним знову був Деймон Хілл) вже на 30 очок. Це був одночасно і перший Кубок конструкторів для команди “Benetton” (і єдиний).

До того часу Міхаель вже мав 17 перемог, 21 подіум, і 10 поул-позишн. За 31 гран-прі він лише один раз фінішував четвертим.

29 грудня 2013 року Міхаель Шумахер, катаючись на лижах разом зі своїм сином на курорті Мерібель, що у Французьких Альпах, впав та вдарився головою об приховане під снігом каміння. Він катався за межами визначеної безпечної зони. Швидкість під час падіння була невеликою, близько 20 км/год. А при падінні Шумахер перевернувся в повітрі і вдарився головою об каміння. Від удару захисний шолом розколовся навпіл, Шумахер отримав важкі травми голови. Він був підібраний двома рятувальниками та на гелікоптері терміново доставлений у шпиталь в Мутьє, а згодом в Університетський госпіталь у Греноблі, який спеціалізується на травмах голови. Згодом, ввечері того ж дня, було повідомлено, що Міхаель Шумахер знаходиться в комі у критичному, але стабільному стані.

За останніми повідомленнями, відомий гонщик самостійно дихає та вже не потребує перебування в спеціально облаштованому медичному боксі.

Цей день в історії