Економіка

Міфи та реальність високих податків в Швеції (ІНФОГРАФІКА)

Зазвичай інформація про цю країну обмежується трьома тезами: при владі король, податки високі, а співаки найчастіше перемагають на Євробаченні.

Але щодо оподакування не все так, як нам описують. В середньому в казну сплачується 32% доходів і лише 15% населення сплачують податок в розмірі 61%.

Що ж можна отримати взамін? В першу чергу, безкоштовну освіту. Студенти отримують стипендію $340 на місяць та мають право отримати займ на суму  $700.

how much is spent per student

Скільки держава витрачає на утримання одного студента. Швеція – на 9 місті в світі. Джерело: OECD

Тому абітурієнти обирають навчальні заклади відповідно до своїх вподобань.

“Добре. Освіта безкоштовна”, – скажете ви. – “Але як вони подають податкову звітність?” Все дуже просто. Можна відправити SMS або набрати спеціальний номер, скористатися мобільним додатком, заповнити спеціальну форму на сайті податкової служби або ж надіслати email. При цьому помилки трапляються вкрай рідко, т.я. більшість отримує поштою вже заповнену декларацію, яку потрібно просто підписати.

Маєте нерухоме майно? Доведеться залатити фіксований збір за операції з нею. Це порядка $825. Його платять всі, незалежно від площі та місцезнаходження вашого будинку чи квартири.

А якщо ви затіяли там ремонт, то половину його вартості оплачує держава. Крім того, можна отримати компенсацію за надмірні витрати за користування громадським транспортом чи витрати, пов’язані з розвитком бізнесу. В разі втрати роботи чи хвороби передбачено страхові виплати, сума яких дорівнює розмірам місячної заробітної плати. Новоспечені батьки також отримують допомогу при народженні дитини.

BusinessViews