Культура Суспільство

Містян закликають відзначити свято КУПАЛО (ФОТО АРХІВ)

Вже цієї суботи 23 червня  з 19:00 в Ужгороді можна буде плести віночки, ходити по розпеченому вугіллю, стрибнути через вогонь, пограти у справжні козацькі забави та файно пополиватися. І все це на літнє сонцестояння, його ще у народі називають КУПАЛО.

Є такі речі, які передаються від покоління в покоління. Так це звичаї та традиції, які зберігають у собі генетичний код нації. Це нас відрізняє від інших народів. Одним з таких символічних звичаїв є відзначення свята КУПАЛО. У цей день сонечко знаходиться найвище і  дарує могутню силу всьому сущому. 

Традиційно четвертий рік поспіль охочі збираються на березі р. Уж аби відзначити свято КУПАЛО. Саме тут учасники дійства мають змогу спробувати щось новеньке, а саме: виконати український гімн – Славень, Бажану духовного пробудження українського народу, вивчити українські пісні, танці навколо вогню, пограти у козацькі забави (хлопці), а дівчатам навчитися плести віночки та  пускати їх на воду (таким чином можна дізнатися свою долю). Одним з традиційних обрядових дійств  є пускання у водойму вогняного колеса,  ходіння по розпеченому вугіллі, а також стрибки через вогнище. 

Як говорити про цей рік, що особливого планується? То 2018 стане роком традицій та звичаїв поверненння в минуле. Коли наші пращури ходили у вишиванках (що й організатори просять зробити, прийти у вишиванці), взяти з собо пляшечку води, або самим ввійти у воду і пополиватися. Адже КУПАЛО – це свято води та вогню. 

Організаторами свята є : ГО “Наше місто – рідний дім”, Спілка козацьких організацій м. Ужгорода.

Свято відбудеться за підтримки Ужгородської міської ради.

До зустрічі 23 червня о 19:00 на березі р. Уж (внизу біля філармонії)

Пов’язане зображення

Результат пошуку зображень за запитом "Івана Купала в Ужгороді"Результат пошуку зображень за запитом "Івана Купала в Ужгороді"Результат пошуку зображень за запитом "Івана Купала в Ужгороді"

Результат пошуку зображень за запитом "Івана Купала в Ужгороді"

Результат пошуку зображень за запитом "Івана Купала в Ужгороді"Результат пошуку зображень за запитом "Івана Купала в Ужгороді"

Івана Купала по-ужгородськи: плетіння вінків, стрибки через вогнище та традиційне українське весілля