Суспільство

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич анонсувала створення нової освітньої онлайн платформи

Автономія шкіл та дебюрократизація системи – один із ключових елементів упровадження демократичних цінностей в освіту.

“Нова українська школа має задати нові рамки освітньої політики – школи повинні бути місцем, де представницька демократія практикується і обов’язки розподіляються. Вчителі мають розширити можливості учнів – школярі зможуть самі приймати важливі рішення та діяти”, зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в ході виступу на Міжнародній конференції Ради Європи “Забезпечення демократії через освіту”, що проходила в місті Нікосії, Республіка Кіпр.

Пані Гриневич представила міжнародній спільноті ідею створення освітньої онлайн платформи, через яку надаватиметься не лише доступ дітям та вчителям до сучасних освітніх матеріалів, а й методична допомога для педагогів та адміністрації шкіл.

“Платформа відіграватиме особливу роль у розвитку демократичних і громадянських компетенцій. Україна має тривалий досвід співпраці з європейськими організаціями в області демократичної освіти. Кращі матеріали та розроблені проекти будуть завантажені на майбутню національну онлайн платформу. Вона міститиме різну інформацію, наприклад: нові стандарти освіти, методичні і навчальні матеріали, інструменти та методи оцінки, відеоуроки. Зараз ми шукаємо партнерів для спільної реалізації цього проекту. Це знаменна ініціатива, і ми хотіли б запросити наших партнерів допомогти його створювати”, – зазначила Лілія Гриневич.

Крім цього, вона представила ще один засадничий блок Нової української школи – освітній контент на основі компетентностей.

“Розвиток компетентностей для демократичного громадянства здійснюватиметься не через створення окремого предмету, а наскрізно в усіх навчальних дисциплінах. Вчитель Нової школи – вихователь нового покоління, користуватиметься свободою творчості і професійного розвитку. Педагогіка партнерства буде однією з основ школи, заснованої на взаємній повазі до особистості, праві вибору і відповідальності за прийняті рішення»” – пояснила Лілія Гриневич.

МОН