Економіка

Мікрокредит- гиря для вашого гаманця

Майже кожен громадянин україни зіштовхувався з такою проблемою, що до наступної  зарплати йому не вистачає коштів. Або просто є якась нагальна потреба купити певну річ, або склалася чкась непередбачувана ситуація і тому є потреба звертатися до такого поняття, як “кредит до зарплати”. Як виявилося – мікрокредит – гиря для твого гаманця.  В Україні брати кредити в банку до зарплати під 46% річних невигідно. Розібралися, вигідніше брати кредити в кіосках у метро.

Що таке мікрокредит?

Це кредит на невелику суму і на короткий термін, зазвичай від місяця до півроку. З документів потрібен тільки паспорт, оформлення займає близько 10 хвилин. Вигідно?

Ставка по кредиту нараховується кожен день і становить до 2%. Якщо ти береш мікрокредит на кілька днів або на тиждень, виглядає нормально. Але якщо не вийде віддати гроші в такий короткий термін? Зарплату затримали, з тобою боржники не розрахувалися, та хіба мало які ще причини можуть бути.
За мікрокредит можна заплатити мало не в 10 разів більше, ніж ти взяв грошей
Те, що ці 2% в день – насправді астрономічні відсотки, видно на наступному графіку. Ми припустили, що ти береш в банку і в мікрокредітной організації 1000 гривень на рік (кредит в банку “до зарплати” під 46,4% річних – це приблизна ставка).

Підсумкова сума, яку тобі потрібно буде повернути, складається з тіла кредиту – суми, яку ти позичив, і відсотків. Через рік користування тисячею гривень банку необхідно буде повернути тисячу чотиреста шістьдесят чотири гривні, а мікрокредітной організації – 8300 гривень.

микрокредиты

На мікрокредити розводять і в США

У США мікрокредитування – це багатомільярдні індустрія, з якою пов’язані політики і великі бізнесмени. Кількість точок, що видають мікрокредити в Америці, більше, ніж Starbucks і McDonalds разом узятих, і це всього за 20 років існування. Третина всього доходу цих компаній приносять люди, які змушені брати новий кредит, щоб повернути старий. З цією проблемою намагаються боротися на законодавчому рівні, але, як в штаті Техас, буває, що навіть члени парламенту самі замішані в цьому бізнесі. Як тільки якісь точки вдається прикрити, відразу з’являються нові.

Так що ж робити, якщо терміново знадобилися гроші? Замість того щоб взяти мікрокредит під космічні відсотки, краще позичити у родичів або друзів. Навіть взяти кредит в банку буде вигідніше. Інакше великий ризик потрапити в низку нових кредитів, коли позичаєш тільки для того, щоб повернути раніше позичене.

А краще намагатися заздалегідь планувати свій бюджет, наприклад, за допомогою методу глечиків, і не вішати непідйомну гирю на свій гаманець.

http://businessviews.com.ua

Залишити коментар