Суспільство

Міжнародні освітні програми для студентів – мрія чи реальність? (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Практика навчання в кількох університетах за програмами обміну вже далеко не нова для студентів європейських ВНЗ. Протягом кількох останніх років вона почала набувати поширення і серед студентів вітчизняних вишів.

Звісно, для того, щоб потрапити на навчання до партнерського ВНЗ (а саме на таких умовах базується більшість програм) одного бажання недостатньо. Журналістка Карпатський Оглядач з’ясувала, що потрібно зробити для того, щоб отримати таку можливість.

В рамках вже відомої багатьом ужгородцям “Майстерні міста” відбулася презентація міжнародних можливостей для студентів від співробітників відповідного відділу Ужгородського національного університету.

Виявляється, потрібно не так вже і багато. Необхідно мати високий рівень навчальних досягнень, досвід науково-дослідної та громадської роботи та знання іноземної мови на рівні не нижче В1. “До чого тут наукова чи громадська діяльність?” спитаєте Ви. З цього приводу Оксана Свєженцева зазначила наступне:

“Більшість європейських університетів спеціалізуються на науково-дослідній роботі, особливо якщо мова йде про природничі та точні науки. Якщо ж Ви, наприклад, вчитеся на соціального працівника та берете активну участь в роботі громадських організацій відповідного профілю, то в такому разі братимуться до уваги Ваші досягнення в цій сфері. Тому тут все залежить від спеціальності, за якою навчається студент”.

Крім цього, якщо Ви вирішили повчитися за кордоном, то доведеться також написати мотиваційний лист, в якому зазначити мету такої поїздки, а також як Ви плануєте в подальшому застосовувати отримані знання. Студент отримує стипендію, яка покриває його навчання, проживання та харчування в тій країні, де знаходиться обраний університет.

Детальніше про міжнародні можливості для студентів, а також програми, за якими пропонується навчання в країнах ЄС, можна дізнатися в розділі “Міжнародна співпраця”  на сайті УжНУ.