Важливе Політика Суспільство

Молодіжний делегат у Конгресі Ради Європи: “Україна має цінний досвід, варто ділитися ним з іншими”

Ще п’ять років тому, коли ми їздили за кордон, у відповідь на фразу “Я з України” можна було побачити питання в очах співрозмовника “А де це?” Тепер про нас знають в багатьох країнах світу, цікавляться культурою, традиціями і навіть ставлять в приклад у вирішенні ряду питань.

Про це впевнено заявляє молодіжний делегат у Конгресі Ради Європи. Демиду Майорникову – 22 роки, він народився в Алчевську Луганської області, навчався у Львові, а зараз представляє Україну на міжнародних заходах по цілому світу. Завжди хотів бути дипломатом, тому поміж навчанням постійно брав участь у міжнародних проектах та вивчав іноземні мови. Зараз Демид – координатор Молодіжної контактної групи за підтримки ОБСЄ та молодіжний делегат від України до Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи.

“Я знаю шість іноземних мов: англійську, французьку, португальську, іспанську, італійську і німецьку. Вивчаючи мову, треба розуміти, для чого ти це робиш. Я хочу працювати у дипломатії, наприклад. І розумію, що таким чином зможу встановити більше зв’язків. У мене є більше можливостей, коли я знаю мову іншої країни. Людям варто шукати якусь мотивацію, і тоді буде набагато легше у її вивченні” – зазначив хлопець в інтерв’ю журналістам Радіо Свобода.

На жаль, українська молодь не дуже активно представлена в міжнародних інституціях, але це питання часу. Дійсно, є проблема в незнанні іноземних мов, а також незнання молоді про існуючи можливості та зневіра у собі. Багато хто думає, що його не візьмуть на якусь міжнародну програму, і взагалі не подається і не пробує.

У Раді Європи ми подавали свої пропозиції щодо тематики розмов, виступів, і однією з найважливіших тем у Європі зараз є питання біженців. Є діти, які приїжджають з Сирії чи з інших країн, де відбуваються конфлікти, які не мають документів, не мають батьків. Але я під час свого виступу зауважив, що у нас є своя проблема з переселенцями в Україні.

Переміщені особи – це теж тематика, яку мусять розглядати члени інших країн Ради Європи. Але як би там не було, ми в Україні впоралися з цією ситуацією, не можна сказати, що бездоганно, і я, як людина з Луганщини, на собі це відчув.

Ми вже можемо ділитися досвідом у питанні переселенців з іншими країнами – як ефективно використовувати ресурси, як зробити так, щоб люди почували себе комфортно. Україна, я гадаю, має вже достатньо досвіду, щоб поділитись цим, просто про це мало хто говорить. Багато країн не знають, настільки гостра ця проблема у нас була на початку АТО.

Україна за останній час зробила багато кроків у сфері реформ і, можливо, багатьом країнам це вже можна брати до уваги. За останні кілька років відбувся просто стрибок вперед. Але треба більше розуміння, що зміни – це теж відповідальність населення. Громадянин має як свої права, так і обов’язки.

В Україні відбувається багато позитивних змін, у тому числі і в мовному питанні.  У нас повинні бути якісь стратегічні програми, які будуть не нав’язувати, а заохочувати говорити українською.