Суспільство

МОЗ наполягає на збільшенні порогового балу ЗНО до майбутніх медиків

Навчальний семестр в самому розпалі: вчорашні абітурієнти вже готуються до перших модулів, а ті, в кого наступного року планується вступ до ВНЗ, вже посилено вивчають необхідні предмети.

Медицина є однією з найвимогливіших та найвідповідальніших професій, тому відбір вмотивованих абітурієнтів, покращення якості навчального процесу та створення умов для післядипломного навчання лікарів згідно з міжнародними стандартами – це ті зміни в медичній освіті, які відстоює Міністерство.

На встановлені мінімального прохідного балу з кожного предмету ЗНО, на рівні не нижче, ніж 150 для вступу на медичні спеціальності в МОЗ наполягають вже не перший рік. Така кількість балів є пороговим значенням для якісних змін в системі підготовки майбутніх медиків.

Так, аналіз отриманих балів випускниками 2017 року, які складали ЗНО у 2011 році та вступили на спеціальності “Лікувальна справа”, “Педіатрія” і “Медико-профілактична справа”, в контексті застосування критерію “150 балів” при вступі, виявили досить очікувані закономірності:

Табл.1. Кількість студентів у відсотках (від загальної кількості зарахованих, що складали ЗНО із значених предметів у 2011 році), які не склали іспит КРОК 1 в контексті застосування критерію 150 балів з одного ЗНО.

Табл.2. Кількість студентів у відсотках (від загальної кількості зарахованих, що складали ЗНО із значених предметів у 2011році), які не склали іспит КРОК 2 в контексті застосування критерію 150 балів з одного ЗНО.

Довідково. Іспити КРОК 1 та КРОК 2 є обов’язковими тестовими ліцензійними іспитами для отримання кваліфікації за медичними спеціальностями. КРОК 1 складається переважно із загальних навчальних дисциплін, КРОК 2 – переважно з професійно-орієнтованих. Мета іспиту – визначити відповідність рівня професійних знань і навичок студентів мінімально необхідному рівню знань відповідно до державних кваліфікаційних вимог.

Із наведених у таблицях даних випливає, що студенти, які вступили з балами з ЗНО,  нижчим за 150, мають достовірно гірші показники ліцензійного іспиту КРОК 1, що складається на третьому курсі та КРОК 2, що складається на шостому курсі.

 

Критерій ЗНО менше 150 дозволяє відсіяти абітурієнтів з хибною мотивацією – тих, хто з певних причин хоче стати лікарем, але не спроможний навіть бути одним з кращих в навчанні.

Українська правда. Життя