Економіка

Ми їмо вже не найдешевший хліб в Європі

На початку тижня експерти Асоціації постачальників торговельних мереж порівняли вартість найдешевшого білого та чорного хліба в нашій країні та деяких країн Європейського Союзу. Як з’ясувалось, ми їмо вже не самий дешевший хліб в Європі, повідомляє на своїй сторінці у мережі Фейсбук генеральний директор в Українській асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

У інтернет- гіпермаркеті Литви ви можете придбати найдешевший кілограм білого хліба за 13,1грн, Польщі – за 17,8грн та України – за 19,2грн. В Естонії його можна знайти за 69,5грн. При цьому ймовірно, що хліб у цих країнах міг бути випеченим із українського зерна. Українські пекарі часто подейкують, що виробляти дешевий соціальний хліб є невигідним. Але приклад сусідніх країн показує, що це може бути вигідним навіть у Європі. На кінець вересня 2018 року середня вартість білого хліба за даними офіційної статистики є 16,1грн за кілограм із борошна першого ґатунку та 20,2грн із муки вищого ґатунку. Оскільки інтернет-магазин гіпермаркета AUCHAN в Україні розрахований на столичного покупця, то варто пригадати, що хліб в Києві коштує значно дорожче: із муки першого сорту – 19,1грн, а вищого – 32,2грн.


Чорний хліб виявився в нашій країні найдешевшим – цінник показав 19,5грн за кілограм. Далі розмістилася Естонія з 27,9грн, Польща – із 46,7грн та Литва – із 52,2грн. До кінця року вартість хліба зросте ще в середньому на 5%. У січні причиною підняття вартості буде зростання мінімальної заробітної плати. Але оскільки підняття планується лише на 12%, то це призведе до подорожчання до 3%. Урожай Україна зібрала непоганий, тому ця причина не буде впливати на вартість духмяного.