Суспільство

Мирослава Вербищук: «У виготовленні прикрас я фанатик – не йтиму спати, поки не виконаю замовлення»

 

Мирослава Вербищук навчається на 5 курсі відділення журналістики філологічного факультету УжНУ. Хоч дівчина ще є студенткою, але вже встигла започаткувати власну справу та обзавестися брендом. Мирослава живе в Мукачеві і вже більше трьох років займається виготовленням прикрас ручної роботи. На старті власної справи дівчина робила тільки віночки та обручі, а рік тому значно розширила свій асортимент. Тепер під брендом «VERBA accessories» Мирослава випускає також сережки, чокери, брошки, гребінці та шпильки. Дівчина виготовила більше 500 прикрас. Карпатський оглядач поцікавився: як хобі змогло так швидко перерости в заробіток.

Мирославо, чому вирішила виготовляти прикраси?

Я, як і будь яка інша дівчина, дуже захоплююсь різними сережками, браслетами, кулончиками, кольє, кільцями, обручами. Всі ці ­прикраси завжди мені подобалися і кілька років тому навіть не могла подумати, що сама займатимуся їхнім виготовленням. Усе почалося несподівано.

Хенд-мейдом займаюся з 2014-го року. Саме тоді був дуже популярний квітковий принт. Я хотіла придбати у такому стилі обруч. Але ціни були зависокими через те, що це і ручна робота, й індивідуальний підхід до клієнтів. Для мене тоді це виявилося дорого, оскільки навчалася на другому курсі й грошей зі стипендії не вистачало. Я вирішила – чому б самій не спробувати знайти необхідні матеріали і зробити такий обруч, який би мені сподобався? З мамою пройшлися по магазинам і закупили потрібний матеріал. Звичайно, витратила багато коштів, але в результаті з тієї покупки зробила 5 обручів. Рідним мої вироби сподобалися і вони запропонували сфотографувати їх та виставити в інтернет. Так поширилася інформація, що я займаюся хенд-мейдом. Навіть почали добавлятися в друзі і писати, чи можу я для них щось виготовити.

Було трішки страшно братися за роботу, але спочатку замовляли схожі вироби, тому я спокійно їх виготовляла.

Хто найчастіше замовляє прикраси?

Найчастіше замовляють дівчата і молоді жінки, які хочуть доповнити свій святковий образ. Купують прикраси на дівич-вечір, на весілля часто беруть однакові обручі для дружок, а свідкам – бутоньєрки. Бувають випадки, що хлопці й чоловіки замовляють своїм рідним. До речі, сильна стать дуже відповідальна у виборі подарунку. Довго підбирають кольори, перепитують, чи це гармонійно виглядатиме. Інколи з ними процес формування вигляду майбутньої прикраси відбувається набагато довше, ніж з дівчатами. Вони по декілька разів запитають у тебе поради, можуть скинути фото дівчини, щоб я уважно придивилася і підібрала те, що пасуватиме.

Який матеріал використовуєш у своїх роботах і звідки його замовляєш?

Здебільшого роблю замовлення через Інтернет. Там простіше вибирати кольори, нитки, стрічечки, обручі, ніж просто піти в місцеві магазини. Виходить і дешевше. Я працюю зі штучними квітами. Вони можуть бути з тканини, фоамірано, паперу та чеського кришталю. Часто використовую бісер, шовкові нитки, стрази, стрічки, шнурочки.

Скільки часу витрачаєш для виготовлення прикраси?

Все досить відносно. Я пишу всім своїм клієнтам, що на виготовлення прикраси йде від одного до десяти, можливо й навіть до 14 днів. Все залежить від того, чи потрібно замовляти матеріал для тієї прикраси, чи є він у наявності. Роль грає і матеріал та тип виробу. Можна сережки чи чокер зробити за одну добу. А ось на обруч або квітковий віночок потрібно витратити декілька днів. Клопіткий процес із виробами з кришталевих бусин.

З яких областей клієнти і скільки коштують вироби ручної роботи?

Багато хто обурюється, коли називаю вартість прикраси. Хтось вважає, що це дуже дешево, а хтось, що це – дорого. Ці висловлювання ображають. Ручна робота є сама по собі дорогою. Майстер витрачає час на покупку. Враховується сам процес роботи й індивідуальний підхід. Якщо ви хочете замовити оригінальну прикрасу, то не варто очікувати, що вона коштуватиме 100 грн. Я належу до категорії майстрів, що мають приземлені ціни. Чокер або шпилька вартують 50 – 70 грн. Усе залежить від замовлення.

Зараз я позиціоную себе як інтернет-магазин. Вирішила організувати все своє натхнення під одним брендом – «VERBA accessories».  З моїми виробами можна ознайомитися у Вконтактах, в Інстаграмі. Виставляю відео на ютубі.

 

Більшість клієнтів із Західної України – Львівщини, Закарпаття, а також з Києва.

На старті власної справи більшість клієнтів було із центральних та східних областей. Із Закарпаття ніхто не замовляв.

Це твоя основна робота чи підзаробіток?

Складно сказати. Я поки що студентка, закінчую магістратуру на журналістиці в УжНУ, тому зараз не шукаю постійної роботи і наразі це мій основний заробіток. Підзаробітком важко назвати, бо весь свій час, сили та натхнення витрачаю на це заняття.

Які плани на майбутнє?

Я маю багато планів. Про все, звичайно, не буду розповідати, як то кажуть, якщо розповіси про них комусь, то щось може піти не так і вони не здійсняться. Для мене зараз важливе збільшення асортименту прикрас. Буду вдосконалювати свої навички і створювати якісь інші види виробів. У мене є мрія – сформувати свій серйозний бренд, про який знатимуть далеко за межами області. Маю на меті співпрацювати з різними магазинами, весільними салонами.

Звідки черпаєш нові ідеї?

Черпати нові ідеї складно. Беру натхнення від майстрів. Підписана на декількох в Інстаграмі. Я надихаюся їхньою майстерністю, вмінням зробити той чи інший виріб, і це мене мотивує. Нові ідеї беруться в процесі самої роботи. У мене нема такого повного моделювання і уявлення кінцевого результату. Звичайно, я маю певні образи.

Мене дуже надихають квіти. Деякі квіткові прикраси створюю після того, коли намилуюся чи домашніми квітками, що ростуть на городі, чи коли пройду повз квітковий магазин. Надихають і посилки з матеріалами. Дуже тішуся, коли розпаковую їх. Коли бачиш у великій кількості буси, стрази, квіти тоді виникає мільйон  ідей, які потрібно тільки реалізувати.

Якою прикрасою найбільше пишаєшся?

Складно обрати якусь одну. Кожне своє замовлення роблю від душі. Стараюся, щоб це виглядало гарно, щоб отримала людина естетичне задоволення незалежно від виду прикраси. Сама старанність і виконання роботи впливають на твою репутацію на те, чи порадять тебе і чи будуть ще замовлення. Нема такого, щоб я з неохотою бралася за замовлення. У цій справі я фанатик – можу довго не йти спати, але мушу в той день завершити своє замовлення.

Я отримую естетичне задоволення від кінцевого результату. Тому всі свої прикраси є улюбленими.

Бувають моменти, що настільки гарно щось вийшло, що аж шкода віддавати, але я розумію, що треба.

Для себе дуже рідко виготовляю прикраси. Я навіть не знаю чому. Мені складно собі вгодити, по-друге, я не те, що перебірлива, просто важко підібрати відповідний одяг. Я маю добре розуміти з чим ту прикрасу носитиму. Часто роблю вироби для своїх подруг, сестер, племінниць. І найчастіше це просто подарунки. Зараз я намагаюся вдосконалюватись у всіх сферах – і в професійних навичках, і в просуванні бренду та в офлайнових магазинах.

Чому саме «VERBA accessories»?

Нещодавно ми зробили власну брендовану коробку з листом-вкладом із правилами догляду за прикрасами. Це вже трішки підняло на вищий рівень. Чому саме «VERBA accessories»? Через прізвище. Перша частина мого прізвища «верба» – один  із небагатьох символів України, які оспівували в піснях, віршах. Це частинка мене, бо прізвище Вербищук і частинка флори. Я чула про саму назву багато хороших відгуків. Просто хотілось вибрати назву бренда і вкласти в неї частинку української душі.

 

Розмовляла Яна ТЕГЗА