Суспільство

Минулого року українці отримали майже 1,5 млн. Шенгенських віз

Дедалі більше українців звертаються до посольств та консульств країн Шенгенської зони з метою отримання візи. Звісно, задовольняють далеко не всі звернення, однак кількість виданих дозволів щороку зростає.

Країни Шенгену поставили новий рекорд для України за кількістю виданих Шенгенських мультивіз. Про це повідомляє ГО “Європа без бар’єрів” з посиланням на офіційну статистику, яка була оприлюднена вчора, 24 березня, оприлюднену на сайті Єврокомісії.

817 тисяч, що складає 59,9% від усіх отриманих у 2016 році українцями Шенгенських віз, були з можливістю мультив’їзду. Найчастіше їх видавали візовим заявникам Нідерландів (82,1%), Литви (78,1%), Польщі (76%) та Угорщини (61,5%). Найменший показник виданих українцям мультивіз зафіксовано у консульських установах Фінляндії (17%), Франції (20,7%), Іспанії (26,8%) та Чехії (28 %).

Загалом у 2016 році українські громадяни частіше зверталися за Шенгенськими візами та отримали на 15% більше віз, ніж у 2015 році. Всього українцям було видано 1,36 млн короткострокових віз до країн Шенгену.

Лідером за кількістю звернень залишається Польща, консульські установи якої протягом минулого року видали українцям 560 тисяч шенгенських віз, що на 22% більше, ніж у 2015. Крім цього, до п’ятірки лідерів за кількістю звернень увійшли Угорщина (115,8 тисячі віз), Німеччина (98,7 тисячі), Литва (88,9 тисячі) та Іспанія (88,1 тисячі).  Традиційно, найрідше українці зверталися за візами до Словенії та Норвегії.

Загальний показник відмов у Шенгенських візах за рік знизився на 0,2% і становлять 3,2%. Найрідше українцям відмовляли консульські установи Литви – всього 0,2% заявникам (167 осіб за рік).  Також доволі рідко українським громадянам відмовляли у Шенгенських візах установи Австрії (0,9% заявників), Латвії (1,1%), Словенії (1,5%) та Угорщини (1,8%).

За даними Єврокомісії, найчастіше українцям відмовляли консульські установи Чехії – 6,5% заявників (5,7 тисяч осіб) отримали відмову.  При цьому, у 2015 році показник відмов цієї країни складав лише 4,3%. Традиційно високий рівень відмов у Шенгенських візах було зафіксовано у консульських установах Нідерландів (6,2% відмов) та Бельгії (6,2%).

Довідково. Шенгенські візи дають право власнику перебувати на території всіх країн-членів Шенгенської зони на термін не більше 90 днів протягом 180 днів. Такі візи можуть бути видані з можливістю одного в’їзду та мультив’їзду. Дані щодо Шенгенських віз були зібрані для всіх країн Шенгенської зони, які видають візи. До їх складу входять: Австрія, Бельгія, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція та Швейцарія.