Економіка

Минулого року експорт Одеської області склав понад 1,5 млн. доларів (ІНФОГРАФІКА)

В Одесі розташований крупний морський порт, який дає змогу здійснювати торгівлю з іншими країнами, користуючись морськими шляхами.

Експорт Одеської області у 2016 склав 1 520, 5 млн. доларів. Найбільші її торговельні партнери – це ЄС, Туреччина, Індія, Єгипет, Китай. Головні галузі-експортери: агропромисловість та хімічна промисловість. Потенаціал цього регіону величезний, тому у п’ятницю Export Promotion Office/Офіс з Просування Експорту спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України провели тут виїзне засідання Ради з просування експорту, в якому взяли участь 90 підприємців.

“Важливим є те, що багато експортерів співпрацюють з Міністерством та Офісом з просування експорту, використовують механізми підтримки та розвитку експорту, зміцнюють свої позиції на існуючих та виходять на нові ринки. Ми спільно створюємо можливості для українського бізнесу на ринку ЄС.” – зазначила Наталія Микольська.

Під час візиту до Одеси вона відвідала три крупні підприємства. Компанія Aisberg.com експортує близько 80% холодильного обладнання, серед країн експорту є навіть Нова Каледонія. “Стальканат-Сілур” постачає 30% вироблених сталевих канатів та тросів до ЄС, ще у 2016 ще й допоміг Міністерству добитися скасування антидемпінгових заходів щодо імпорту до ЄС сталевих канатів. Третє підприємство – олійно-екстракційний завод компанії Allseeds. Він повністю автоматизований – один оператор на зливі приймає 6 машин одночасно. Це один з найбільших виробників та експортерів рослинних олій та шротів в Україні.

Залишити коментар