Культура Суспільство

Мед, вино та «зелений змій»  – чим ще порадував закарпатців «Медовий Спас»? (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Цими вихідними в Ужгороді, поблизу історико-культурного центру «Совине гніздо», проходить фестиваль «Медовий Спас». Проводиться таке дійство уже сьомий рік поспіль.

Вчора відбулося офіційне відкриття фестивалю. Із привітальними словами виступили голова пасічників Закарпаття Володимир Лях, керуючий справами виконкому Ужгородської міської ради Олена Макара та голова обласної ради ветеранів України Жиган Іван. Також під час офіційного відкриття відбулося освячення меду.

Фестиваль порадував всіх гостей різноманіття виробів з меду, сувенірами та іншими смаколиками. Охочі мали змогу також скуштувати домашні вина, медовуху та медовий квас. На фестивалі можна було скуштувати і гірські меди, і низинні, і середньої зони нашої області. Під час «Медового Спасу» пасічники встановили оглядовий вулик, у якому можна чітко розглянути те, як трудяться бджоли.

Понад два десятки пасічників із усього краю представили різноманітні види меду – весняний, липовий, акацієвий, мед із літнього різнотрав’я, лісовий, гірський та продукти бджільництва (прополіс, віск, перга, маточне молоко, пилок тощо).  Ціна на такі смаколики коливалася від 160 до 200 грн за літр.

Карпатський оглядач