Економіка

Мапа української Fintech-індустрії (ІНФОГРАФІКА)

Світові тенденції не оминають фінансовий ринок України. Починаючи з 2015 року тут сталося чимало змін. Про що ж говорять аналітики?

2017 рік став етапним для світового Fintech. За даними CBInsights, стартапи цієї галузі залучили рекордну кількість інвестицій – $16,6 млрд. Цікаво, що найбільший ріст показав європейський ринок – на 121%. В той же час, є і тривожні симптоми – кількість угод зі стартапами на початкових стадіях зменшилася. Інституційні інвестори надають перевагу проектам, що вже встигли зарекомендувати себе на ринку і показати трекшн.

На сьогодні в світі нараховується вже 25 фінтех-компаній вартістю понад мільярд доларів. Разом вони коштують $75,9 млрд. Вісім з них стали єдинорогами в 2017 році. Один з них – проект TransferWise, один з офісів якого знаходиться в Україні. Минулого року проект залучив $280 млн інвестицій та був оцінений в $1,6 млрд.

Карта української фінтех-екосистеми

Фінансові кризи завжди стимулюють розвиток фінтех-стартапів. Це продиктоване як тим, що криза послаблює позиції традиційних бізнесів, так і тим, що в подібні періоди фінансові структури скорочують працівників. Розвиток українського фінтех-ринку повністю відповідає цьому тренду. Більшість з 80 локальних фінтех-компаній виникла після 2015 року, а 70% їхніх засновників та топ-менеджерів – колишні банківські співробітники.

Незважаючи на молодий вік більшості стартапів, майже всі вони вже мають готові рішення і вже продають їх клієнтам (84,2%). 49% фінтех-проектів залучали зовнішні інвестиції, 45%  розвиваються на кошти засновників і ще 6% фінансуються з прибутку від операційної діяльності. В той же час, 72% стартапів наразі зацікавлені в зовнішніх інвестицій – переважно задля посилення маркетингової активності та масштабування.

Наймасовіший ринковий сегмент в українському Fintech – платежі та грошові перекази. В цій сфері працює понад 30% усіх стартапів.

Представники USAID та UNIT.City мають намір продовжувати дослідження українського фінтех-ринку і періодично оновлювати дані. Друга ітерація карти екосистеми очікується в II кварталі 2018 року.