Цей день в історії

Майкл Фелпс – найвідоміший олімпійський рекордсмен

Жага до перемоги здатна зробити відомим спортсменом будь-кого. А найбільш здібні з часом стають відомими ще й за кількістю нагород.

Майкл Фелпс займався плаванням з семи років. Всього за вісім років він став наймолодшим членом олімпійської збірної США з плавання. У 2000 році на змаганнях у Сіднеї він не виборов жодної нагороди, а його кращим досягненням стало 5 місце на 200-метрівці батерфляєм. Але вже через  Фелпс встановив світовий рекорд на цій дистанції і став наймолодшим в історії плавання рекордсменом; цього ж року на змаганнях у Японії він вперше став чемпіоном світу.

Протягом наступних двох років Майкл Фелпс 4 рази ставав чемпіоном світу і автором 10 світових рекордів у комплексному плаванні, батерфляї та естафеті. На Олімпіаді в Афінах 2004 року 19-річний Фелпс виграв 8 медалей, з яких 6 були золотими і 2 бронзовими, встановивши при цьому три олімпійських та один світовий рекорди. У 2005 році він вирішив перейти на вільний стиль і на Чемпіонаті світу з водних видів спорту у Монреалі виграв 5 золотих медалей у змаганнях вільним стилем та комплексному плаванні і срібну нагороду на 100-метрівці батерфляєм. З таким успіхом (5 золотих і одна срібна медаль) Фелпс виступив на Чемпіонаті світу у 2006 році, а наступного року він переміг в усіх семи дисциплінах, в яких брав участь, встановивши 5 світових рекордів.

Олімпійські ігри 2008 року стали тріумфальними для Майкла Фелпса – він виграв усі змагання, в яких брав участь: 400 і 200 метрів комплексним плаванням, естафети 4х100 і 4х200 метрів вільним стилем, 200 метрів вільним стилем, 100 і 200 метрів батерфляєм, а 21 серпня 2008 року він здобув перемогу у комплексній естафеті 4х200 метрів, що принесло спортсмену восьму золоту медаль. Відомий пловець встановив новий рекорд за кількістю вищих нагород на одних олімпійських змаганнях, який перевершив досягнення Марка Спітца 1972 року.

Цей день в історії