Важливе Суспільство

Майже 700 гривень монетизації за невикористану субсидію: кому і як нараховуватимуть?

Ще в 90-х роках в Україні запровадили систему житлових субсидій, що дало змогу багатьом сім’ям оплачувати комунальні послуги. На сьогоднішній день це питання знову набуло актуальності через зростання вартості енергоносіїв. Про це йшлося сьогодні під час брифінгу а участі директора ТОВ “Закарпатгаз Збут” Вікторії Томинець та заступника директора департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Наталії Омелянюк.

За словами директорки ТОВ “Закарпатгаз Збут” Вікторії ТОМИНЕЦЬ, останнім часом за субсидією зверталася ледь не кожна друга родина в області. Однак з 1 травня цього року змінилися правила надання субсидій. Відповідно, кількість отримувачів зменшиться. На що варто звернути увагу населенню?

Всі субсидії, які діяли до зазначеної вище дати, призупинені, тому закарпатцям доведеться наново подавати відповідну заяву. Ті, хто не використав субсидію за попередній період в повному обсязі (а про це власники домогосподарств отримають сповіщення разом з квитанціями вже цього місяця, – прим.авт.), можуть звернутися до Управління соціального захисту населення за місцем проживання із заявою про монетизацію цієї пільги в межах вартості 100 метрів кубічних газу. Зробити це необхідно до 1 вересня цього року.

Заступниця директора департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Наталія ОМЕЛЯНЮК наголосила, що ті, в кого не відбулося змін в складі сім’ї, статусі зареєстрованих за даною адресою осіб, не повинні повторно звертатися із заявою. Якщо члени родини перебувають на заробітках за кордоном або є транспортний засіб не старше п’яти років чи здійснено покупки/отримання спадку на суму понад 50 тисяч гривень, субсидія призначатися не буде. Аналогічна ситуація, якщо хтось з членів родини не працює або працює та отримує заробітну плату, меншу за мінімальну.Орендатори житла мають надати договір про оренду, лише в такому разі вони матимуть право на отримання субсидії.

Проте безробітним не варто впадати у відчай. Якщо людина стоїть на обліку в службі зайнятості або оформлена як фізична особа-підприємець та сплачує податки, то це дає законні підстави для отримання даного виду допомоги від держави.

Карпатський оглядач