Суспільство

Майже півтори сотні опорних шкіл відкриють в Україні цього року

Частина витрат, пов’язаних з фінансуванням навчальних закладів, покладається на плечі місцевої влади.

Наразі створено 178 опорних шкіл, у 2016-му було обладнано 147 опорних закладів, а цього року планується обладнати ще 140. Про це заявила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з експертами Міжнародного валютного фонду.

“Наш пріоритет у роботі з державними фінансами – ефективне використання коштів наших платників податків. Гроші мають направлятися на сфери, де вони дійсно приносять максимальну користь та працюють на благополуччя українських громадян. Наприклад, ми зараз створюємо мережу навчальних закладів, що дасть можливість забезпечити рівний доступ сільських дітей до якісної освіти. Ми маємо зменшити кількість дітей, що навчаються у малонаповнюваних класах, де вчитель може викладати одночасно фізику, фізкультуру та англійську, не маючи при цьому необхідної підготовки”, – пояснила Лілія Гриневич.

Вона також розповіла про зміни державного фінансування загальної середньої освіти – переорієнтацію спрямування державної субвенції на забезпечення зарплати педагогічних працівників. Витрати на комунальні послуги покриває місцева влада.

“Наша ціль – поступово збільшувати субвенцію, і не лише для підвищення оплати праці педпрацівників, а й на забезпечення якісного підвищення кваліфікації педагогів”, – підкреслила Міністр.

Лілія Гриневич відзначила, що нині у системі професійної та вищої освіти спостерігаються тенденції до створення потужніших освітніх закладів.

“Передача професійно-технічних навчальних закладів на рівень області та міст-обласних центрів стимулює місцеву владу формувати мережу закладів, орієнтовану саме на розвиток регіонального ринку праці. Також зараз ми спостерігаємо тенденцію, коли кількість абітурієнтів менша за потужність наших ВНЗ. У зв’язку із цим слабкі заклади добровільно об’єднуються і створюють потужніший університет на базі декількох. Зокрема, торік у нас було 4 приклади, коли 2 університети зливались в один”, – зазначила пані Гриневич.

Експерти МВФ провели інтерв’ю з працівниками фінансового департаменту Міністерства освіти і науки України для того, щоб розуміти середньострокові плани фінансування системи освіти.

Освітній портал