Суспільство

Лілія Гриневич про особливості вступної кампанії-2017

Більшість випускників шкіл вже склали ЗНО і навіть обрали ВНЗ, куди подаватимуть документи. А поки вступна кампанія не розпочалася, вони ретельно правила прийому.

Про них Лілія Гриневич розповіла під час Години запитань до уряду, виступаючи з трибуни Верховної Ради. Вона нагадала, що цьогоріч подати документи до вишів для вступу на бакалаврат можна буде впродовж двох тижнів – з 12 до 26 липня. Абітурієнти можуть подавати загалом 9 заяв на 4 спеціальності, а щоб уникнути надмірного навантаження на сервери при подачі заяв онлайн, абітурієнти зможуть створити свій онлайн-кабінет для подальшої подачі з нього заяв вже з 29 червня.

За словами Гриневич, у 2017-му буде збільшена 10% кількість державних місць у тих вишах, куди подасть свої документи найбільша кількість абітурієнтів з високими балами. Після завершення прийому всіх пільговиків, решту місць держзамовлення будуть спрямовані на технічні та інші дефіцитні спеціальності.

З нововведень цього року була введена норма, згідно з якою на медичні спеціальності можуть вступати лише ті абітурієнти, які склали ЗНО не менше ніж на 150 балів з кожного предмету.

У 2017-му також прийматимуть сертифікати оцінювання 2016 року.

Міністр освіти також уточнила, що право на вступ до вишів не за результатами тестування, а за співбесідою мають маломобільні особи з інвалідністю, чорнобильці (деякі категорії), а на підставі іспитів – учасники бойових дій, діти-сироти, і діти, які внаслідок захворювань не можуть пройти тестування. Складати зовнішнє незалежне оцінювання або іспити на вибір можуть абітурієнти з Криму і непідконтрольною території Донбасу.