Суспільство

Лікуватися, а не шукати гроші на лікування.

Рік тому громада Мукачева почала впроваджувати реформування медичної галузі, розділивши первинну та вторинну ланки медицини та обравши сімейних лікарів. Про це під час публічної консультації в рамках Всеукраїнського туру «ЗміниТИ» розповіла керівниця відділу охорони здоров’я Мукачівського міськвиконкому Любов Мандзич.

За її словами, зміни у медичних закладах міста тривають й досі. Головний акцент місто робить на оновлення обладнання закладів охорони здоров’я та забезпечення пацієнтів медикаментами: в Мукачево всі пацієнти, які перебувають на стаціонарному лікуванні, на 100% забезпечені ліками коштом міського бюджету.

У місті Мукачево діє близько 10 програм, спрямованих на підтримку охорону здоров’я, значна частина яких спрямована на допомогу пільговим категоріям населення міста. Діє також програма  на 9 млн. грн. для капітального відновлення та модернізації медичних закладів.

«Основне завдання хворого мукачівця – лікуватися, а не шукати гроші на лікування. У нас уже встановлена програма, за допомогою якої ми проводимо електронний облік пацієнтів. До кінця місяця ми запровадимо електронну історію хвороби, а до кінця року – електронну систему на первинці і вторинці», – розповіла  Любов Мадзич.

За словами Любові Мандзич, місто пропонує створити перший на Закарпатті госпітальний округ з центром у місті Мукачево, як пілотний проект з реалізації реформування медичної галузі. Натомість учасники консультації переконані, що ініціативи зі створення госпітальних округів блокується керівництвом області.

Всеукраїнський тур «ЗміниТИ: взаємодія заради змін» проводиться громадською організацією «Центр UA» спільно з експертами коаліції Реанімаційний Пакет Реформ та представниками Міністерства охорони здоров’я. Мета туру – почути думку проактивних спільнот на місцях щодо розробки системних змін у країні.

Головна