Цей день в історії

Кінець епохи “Білого братства”

Розвал Радянського Союзу та поступовий вихід з підпілля релігії мали свій відбиток на появі різноманітних неорелігійних течій. Вже в перші роки незалежності України таких з’явилося чимало. Їх представники не лише повчали народ щодо того, як правильно жити, а ще й передбачали різного роду катаклізми та навіть кінець світу.

Так, ще в 1990 році Марія Деві Христос публічно закликала всіх об’єднатися у “Велике Біле Братство” Юсмалос перед входженням людства в нову Шосту расу. Протягом двох років громади Юсмалос були створені у всіх містах колишнього Радянського Союзу Це викликало занепокоєння влади. Проти Марії Деві Христос (Марини Цвигун) порушується кримінальна справа, але заарештувати її не вдалось, оскільки вона виїхала за кордон.

До 1993 року вона разом зі своїми послідовниками проповідувала своє вчення в Болгарії, Польщі, Чехословаччині. На початку 1993 року її чоловік Юрій Кривоногов, який проголосив себе “пророком Матері Світу”, заявив про підготовку Білим Братством акції масового самоубивства в звя’зку з очікуваним кінцем світу. У вересні цього ж року вони приїхали у Київ. Сюди ж для зустрічі кінця світу прибули майже всі члени Братства.

10 листопада 1993 року, в останній день оголошеної Братством декади спокути гріхів, Марія Деві Христос і декілька десятків членів братства здійснили спробу захопити Софійський собор і провести там свій молебень. Спроба виявилася невдалою: Марина Цвигун, Юрій Кривоногов та кілька сотень найактивніших членів Братства були затримані. Приблизно через півроку добровільно здався міліцій третій керівник Братства Віталій Ковальчук, котрий видавав себе за папу Іоанна Петра II.

9 лютого 1996 року Марія Деві Христос була засуджена до 4-х років позбавлення волі; Кривоногов отримав 7 років. За визнанням юристів і міжнародних організацій звинувачення були зфабриковані, оскільки у слідства не було фактичних доказів інкримінованих звинувачень. Ще під час слідства Марія Деві Христос розвелась з Юрієм Кривоноговим, офіційно вигнавши його з Братства за зраду. 13 серпня 1997 року Марія Цвигун була достроково звільнена. Вона відновила Велике Біле Братство Юсмалос на нових принципах, позбавлених догматичності і нетерпимості, нав’язаних Кривоноговим.

Після невдалих спроб зареєструвати релігійну громаду, у 2006 році Марія Цвигун приїхала в Москву. Там вона змінила ім’я на Вікторію Преображенську, заснувала ряд мистецьких організацій, пише музику, вірші, картини, видає літературні і музичні збірники, організовує виставки своїх творів. Кривоногов взяв прізвище нової дружини – Сільвестров – і повністю зрікся попередніх поглядів.

Цей день в історії

Залишити коментар