Суспільство

Кілька цікавих фактів про систему медичного обслуговування в Бельгії

 

В Україні триває процес реформування медичної галузі. Натомість більшість європейських країн вже пройшли цей етап, а отже, можна переймати позитивний досвід.

Наприклад, в Бельгії якщо людина захворіла, то вона йде відразу до сімейного лікаря. Тут в Бельгії, кожен має свого сімейного лікаря. Деякі лікарі приймають лише за записом. Деякі мають годину, коли всі можуть приходити і чекати в черзі. Терапевти не знаходяться в поліклініці. Вони зазвичай мають окрему практику.

Кожен візит коштує 25 евро. Якщо лікар відвідував вдома, тоді це коштує 35 евро. Але всі люди тут застраховані. І страховка виплачує певний відсоток.

Якщо людина не застрахована, то вона виплачує всі 100% за кожен візит.

Якщо випадок важкий, на увазі якщо людина дійсно хвора, то сімейний лікар сам дзвонить до спеціаліста і тоді можна дуже швидко потрапити на прийом. В інших випадках сімейний лікар дає номер телефону і ви самі телефонуєте щоб назначити дату візиту.

Саме сімейний лікар дає направлення до спеціаліста. Вони беруть аналізи і відправляють до лабораторії. І вони ж всі отримані результати доносять до пацієнтів.

Якщо людина хвора і не може йти на роботу то вона телефонує спершу на роботу, щоб повідомити про її відсутність, потім йде до сімейного лікаря бере довідку і несе її на роботу.

48 годин людина має щоб довідка потрапила на роботу. Лікарняний покривається повністю роботою. Тобто підприємство повністю оплачує 2 тижня лікарняного. Якщо довше ніж 2 тижня хворий, тоді страхова компанія виплачує, але не 100% а приблизно 70%. Чим довше хворієш, тим відсоток нижчий. Якщо людина не застрахована то вона нічого не отримує.

З довідками тут дуже сурова ситуація. Якщо в довідці зазначено, що ви не можете виходити з дому і вас хтось з роботи побачив на вулиці чи в магазині, то ваш начальник має повне право вислати вам попереджувальний лист. Якщо ви отримуєте три таких листи — тоді ви звільнені.

Медпросвіта