Економіка Суспільство

Кілька рекомендацій українцю, як стати багатшим

Не дивно, що українці скаржаться на малі зарплати, підняття цін на товари, послуги. Замість того щоб жити – вони виживають. Та, не все так погано! Сьогодні будь хто може стати багатим. Тому до вашої уваги 9 способів самостійно залучити інвестиції

Приріст інвестицій на 10 гривень дає 45 гривень приросту ВВП. Зростання ВВП – це зростання зарплат, витрат на освіту … Коли зростає ВВП – всім добре. Саме інвестиції стимулювали економічне зростання після Великої Депресії в США. Інвестиції приваблюють не тільки бізнес і держава. Цим може займатися кожен українець.

1. Вкладай гроші в недержавні пенсійні фонди – це довгострокова інвестиція

З нинішньою пенсійною системою у сучасній молоді не буде пенсії. Так що недержавні ПФ, по-перше, допоможуть накопичити гроші на старість. По-друге, ці ПФ самі займаються інвестуванням.

Для України недержавні ПФ поки швидше екзотика, а ось для світу це звичайна справа. Активи пенсійних фондів країн ОЕСР на кінець 2016 року склали 38 трильйонів доларів США, що перевищує ВВП США в 2 рази. У Данії активи пенсійних фондів теж в пару разів більше ВВП, а їх прибутковість склала солідні 5,9% річних.

Зверни увагу. Пенсійний фонд – це довгострокове вкладення, тому вибір фонду – особливо відповідальне рішення. Вже 836 тисяч українців зробили цей вибір, а майже 82 тисячі отримують від них пенсії.

 

негосударственные пенсионные фонды

Зазвичай недержавні пенсійні фонди ведуть обережну інвестиційну політику, тому можуть забезпечити прибуток своїм вкладникам.

 

прибыль негосударственных пенсионных фондов

 

 

2. Тримай гроші в банку – твій депозит комусь видадуть як кредит

Поки є висока інфляція, толку від готівки у тебе вдома немає. Їх купівельна спроможність падає, і ти стаєш біднішими, а економіка позбавляється ресурсів – бо твої гроші банки могли б видати у вигляді кредитів.

Потенційно українці зберігають удома від 40 до 60 мільярдів доларів США, тобто близько половини ВВП України.

 

сбережения украинцев

 

 

Тому віднести гроші в банк – найпростіший спосіб залучити інвестиції. Ти отримаєш відсотки, а хтось інший отримає кредит для покупки товару або розвитку бізнесу. По ланцюжку буде створюватися додана вартість, і ВВП виросте.

Зверни увагу. Ти напевно сумніваєшся в надійності банків або гривні, але зараз без проблем можна оформити депозит в іноземній валюті, а вибираючи банк, можна зупинитися на державному або іноземній – зазвичай вони надійніше. Важливо, щоб банк був учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, тоді можна отримати компенсацію, якщо банк все-таки накриється – в межах 200 000. Якщо у тебе більше грошей, то можна відкрити депозити в різних банках.

3. Купуйте українські товари – у нас є чверть незадіяних потужностей

Коли чиновники вдають, що підтримують вітчизняного виробника, значить, вони пиляють бабло. Звичайні українці зможуть зробити це набагато ефективніше, тому що нам не треба думати про схемах і відкатах.

В Україні 25% виробничих потужностей не задіяне, і це потенціал для швидкого зростання.

 

потенциал экономики Украины

 

Зверни увагу. Підтримувати потрібно тільки тих, хто робить якісну продукцію. Лузерів і без тебе підтримає держава.

На чому їздять і що носять депутати, які вимагають підтримувати вітчизняного виробника
 

4. профінансує проект на “кікстартера” і допоможи стартапу

Це сайт, на якому люди з усього світу збирають гроші на свої проекти. Електробайкі і розумні жалюзі, дерев’яний конструктор і пристрій запобігає підслуховування – проекти різноманітні, і це лише частина з тих, які представлені українцями в 2017 році. Завдяки твоєму невеликому вкладу українська компанія може отримати необхідні інвестиції. У минулому в українські проекти таким чином вдалося залучити майже 2 мільйони доларів.

5. Не давай хабарів – це позбавляє бізнес ресурсів

Це складно. Простіше змиритися, зробити вигляд, що в корупції немає нічого поганого. Але вона має безпосереднє відношення до інвестицій.

По-перше, ніхто не буде інвестувати в країну з високим рівнем корупції. Ми вже переконалися в цьому на прикладі України.

 

потери из-за коррупции

 

По-друге, гроші, які платить бізнес чиновникам, можна було б використовувати для розвитку компаніі.А корупція вимиває їх з економіки України та перенаправляє в офшори. Бізнесмени це розуміють, але мало у кого є рішучість протистояти корупції – частіше за все не вийде. Але якщо одного дрібного бізнесмена нагнути ще можна, то коли вони об’єднуються, протистояти легше.

6. Об’єднуйся для спільних справ – разом працювати легше

Разом робити спільну справу легше. На дачі потрібна вода, але бурити свердловину і облаштовувати її занадто дорого? Скооперуйся з сусідами. На кілька будинків буде потрібно лише одна свердловина, і кожному затія обійдеться дешевше. А промисловість отримає замовлення.

Об’єднуються люди, об’єднуються і підприємці – українські аграрії йдуть шляхом об’єднання в кооперативи для спільної реалізації продукції, будівництва елеваторів, покупки техніки і добрив. У розвинених країнах кооперативи створюють давно, і це реально потужні об’єднання. Найбільші іноземні кооперативи переробляють молока більше, ніж вся Україна.

 

объем переработки молока в Украине и в кооперативах

 

7. Не будь байдужим до порушень закону – це теж погіршує інвестклімат

Згідно популярної теорії розбитих вікон, порушення загальноприйнятих норм, якщо за нього не покарали і не усунули його наслідки, призведе до зростання кількості порушень. Хтось кинув папірець повз мусорки, ну що тут такого? Але через деякий час там з’явиться міні-звалище.

У Нью-Йорку боротьба з графіті привела до зниження злочинності, витрат на підтримання порядку і комунальників, зростання вартості нерухомості та добробуту городян. А зростання добробуту – це інвестиції.

 

количество правонарушений в Украине

 

8. Вчи англійську, щоб розвивати туризм

У країні, де добре знають англійську, туристам простіше. А туристи приносять гроші. Турист із задоволенням відвідає країну знову і порекомендує її друзям, якщо дорогу йому вкажуть не просто знаками, а гарною англійською.

 

В Україні англійську знає тільки 18% населення.

 

уровень знания английского

 

 

Крім того, люди, які знають англійську, зазвичай частіше подорожують і бачать за кордоном, як можна жити. І потім від влади можна вимагати чогось більш змістовного і корисного, ніж просто зростання зарплат. Наприклад, нормальних доріг.

9. Перетворюй хобі в бізнес

Подобається щось майструвати, шити, в’язати? Улюблене заняття може приносити і задоволення, і гроші. Соціальні мережі та сервіси безкоштовних оголошень дають доступ до клієнтів з усієї України і світу, а якість роботи поштових служб значно покращився. Твій додатковий дохід – ще один грошовий струмочок для економіки України, навіть якщо ти працюєш неформально. Хобі може запросто перерости в повноцінний бізнес. Багато українців вже пішли цим шляхом – у нас 67,6% зайнятих працюють в малому і середньому бізнесі.

Душевні розмови молоді за пляшкою пива, їх батьків на корпоративі чи бабусь на лавочці найчастіше закінчуються одним – як погано жити в бідній Україні. Ок, ми усвідомили проблему, а це половина шляху до її вирішення. Далі треба її вирішувати. І піти на вибори і проголосувати за відповідальних політиків – це тільки перший, але необхідний, крок. Другий – показати політикам, що якщо не можуть вони, зможемо ми – і розібратися з економічними проблемами, і змінити політиків на кращих.

 

http://businessviews.com.ua