Суспільство

Кілька важливих моментів підписання декларацій з лікарями

З наступного понеділка розпочинається національна кампанія з підписання декларацій українців зі своїми лікарями. Багато хто ще задається рядом питань. Відповіді на деякі з них знаходимо на публічній сторінці Уляни Супрун.

1. Який медзаклад я можу обрати? Ви вільні у його виборі, незалежно від місця реєстрації чи проживання. Головне переконатися у трьох речах:

  • Це має бути заклад первинної медичної допомоги.
  • Там має працювати сімейний лікар, терапевт або педіатр, в якого ви хочете обслуговуватися.
  • Заклад має бути підключений до електронної системи охорони здоров’я. Адже тільки заклади, які під’єдналися до системи “Електронне здоров’я” можуть забезпечити підписання декларацій з пацієнтами.

Частина медзакладів вже долучилися до системи, деякі ще в процесі підключення. Чи вже встиг підключитися медзаклад, який підходить вам, уточніть в реєстратурі. Крім того, з квітня ви можете про це дізнатися завдяки спеціальній позначці – https://goo.gl/8f7dy4

2. Коли будуть бланки декларацій у мого лікаря? Для підписання декларації бланки не потрібні: уповноважена особа медзакладу (у різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар) вносить дані в електронну систему. Після цього уповноважена особа роздруковує із системи примірники декларації, а пацієнт їх перевіряє і підписує. Уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров‘я».

3. Що мені потрібно буде робити самостійно? Обрати лікарню та лікаря та прийти до медзакладу з документами. З усім іншим вам допоможуть працівники медзакладу.

4. Які документи потрібно взяти? Щоб підписати декларацію, вам потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Якщо ви плануєте підписати декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для своєї дитини, то вам також знадобиться свідоцтво про народження дитини.

5. Чи потрібно попередньо записуватися на підписання декларації? Попередній запис не потрібен. Підписати декларацію можна під час звичайного візиту до лікаря. Якщо ще не обрали лікаря – приходьте до бажаного медзакладу і скажіть в реєстратурі, що хочете підписати декларацію з одним із їхніх сімейних лікарів, терапевтів або педіатрів.