Суспільство

Кілька аргументів на користь медичної реформи

Без високоякісної медицини важко говорити про здоров’я нації в цілому, – так вважає Уляна Супрун

Національна служба здоров’я створюється як незалежний орган, який контролюватиме процес надання медичних послуг українцям. Міф про те, що НЗСУ не зможе одночасно надавати послуги і контролювати їхню якість суперечить самому сенсу створення цієї структури.

Звісно, якщо говорити про контроль якості в глобальному розумінні, то тут не може йтися про одну організацію, яка охопить абсолютно все. Коли йдеться про лікарську помилку, то в цьому разі контроль залишається за органом, який надає ліцензію – за Міністерство охорони здоров’я України. А от якщо йдеться про якість обслуговування, то це компетенція НСЗУ.

Наприклад, замість 4-місної палати, як це прописано в договорі, пацієнта поклали в 6-місну, або сказали, що немає ліків, хоча вони повинні бути, оскільки за них сплачені бюджетні кошти і вони входять до стандарту лікування. Тобто НСЗУ укладає договір і перевіряє його виконання, так само як страхова компанія перевіряє виконання умов страхового договору.

Це останній міф про медреформу в нашій серії публікацій, проте не останній в інформаційному просторі. Звертайтеся за інформацією до офіційних джерел, читайте про медреформу тут Підтримай медреформу: законопроекти 6327, 6329 та допоможіть поширювати правдиву.