Культура

Культурно-мистецькі події в Ужгороді, які варто відвідати найближчими днями

Пройшли зимові свята і попереду залишилася майже третина місяця. Як можна урізноманітнити ті січневі дні, що ще є у нашому розпорядженні? Усе залежить від уподобань.

Ми підготували коротенький огляд заходів, що плануються в Ужгороді найближчим часом. Однак це неповний список, адже з кожним днем кількість запланованих подій може збільшуватися.

Вистави

«Мишачий король»

21 січня, 12:00

Закарпатський обласний музично-драматичний театр ім. бр. Шерегіїв

Режисер-постановник закарпатського дійства Олександр Саркісьянц вирішив відмовитися від музичної класики і поставити казку як драматичну виставу.

У спектаклі задіяний чи не весь склад театру. Чудові костюми за ескізами художниці Людмили Бєлої, музичні номери хореографа Віктора Бабуки, акторська гра як відомих майстрів сцени Ярослава Мелеця, Лариси Білак, так і молодших – Світлани Тазінгер, Романа Жогіна, Моніки Палфі, Юрія Мочарка – подарують чудовий різдвяний настрій глядачам.

«Шаріка»

21 січня, 18:00

Закарпатський обласний музично-драматичний театр ім. бр. Шерегіїв

Вистава динамічна, барвиста та насичена закарпатським колоритом. Навіть історичну тематику можна подавати легко. Акторські роботи приємно здивують.

Також в Закарпатському облмуздрамтеатрі ім. бр. Шерегіїв відбудеться довгоочікувана творча зустріч із відомим українським мандрівником, журналістом, фотографом Дмитром Комаровим. Журналіст виступить перед глядачами 26 січня о 18:00.

Українці знайомі з Дмитром Комаровим завдяки  телепроекту «Світ навиворіт» («Мир наизнанку»). Сприймаючи світ його очима, нам здається, що ось простягни руку — і будь-який простір запросто відкриється. Сюжети вражають своєю непередбачуваною насиченістю. Часом закрадається думка, що події просто змушені підлаштовуватися під нього. І, якщо ми дивимося його програми на одному диханні — значить він бачить те, про що ми тільки здогадуємося.

Від Ужгорода до Сєвєродонецька — захоплююче спілкування з журналістом-мандрівником, який вміє не тільки вивертати світ, а й загортати розповідь.

Виставки

Художня виставка робіт Іштвана Молнара In memoriam

27 січня, 15:00

Закарпатському митцеві Іштвану Молнару могло би виповнитися 50, однак через недугу він помер. Згадка про художника закарбувалася в пам’яті його близьких людей.  Іштвана Молнара не забув і мистецький літопис Закарпаття. Близко семи років художник присвятив активній творчості, плоди якої можна буде незабаром побачити на виставці в Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая. Експозиція присвячена річниці від дня народження митця.

Урочистості з нагоди Дня Соборності України

22 січня, 11:00

Урочистості з нагоди відзначення Дня Соборності України та 72-ї річниці утворення Закарпатської області у складі України розпочнуться покладанням квітів до пам’ятника Т. Шевченку в Ужгороді. У цей же час на площі Народній молодь розгорне стометровий Прапор України і урочистою ходою за участі керівників краю та міста понесе набережною Незалежності до пам’ятника президенту Карпатської України Августину Волошину, де також відбудеться покладання квітів. Відтак колона вирушить до пішохідного мосту і з’єднає 100-метровим прапором береги Ужа.

Цього ж дня у фойє Закарпатської ОДА відкриється виставка, присвячена творенню Української державності. Експозиція з двох десятків інформаційно-просвітницьких стендів, підготовлених Українським інститутом національної пам’яті, представить Українську революцію  1917 – 1921 рр.

Карпатський оглядач