Культура

Культурний дайджест від Закарпатської обласної філармонії (ФОТО,ВІДЕО)

Після важкого робочого дня, напевно кожному хочеться відпочити, чи не так? Напротязі тижня в головній залі краю відбувалися цікаві події.  До Закарпатської обласної філармонії завітали цікаві гості  це – Галина Ходаківська та Вадим Мітряєв (м. Київ) з програмою “Непізнані Шедеври”, Етелла Чуприк( м. Львів), яка поділилася творчою скарбницею українського класика Миколи Лисенка та польського композитора Фредеріка Шопена.

Якщо говорити про “Непізанні шедеври”, які представили широкому загалу Галина Ходаківська та Вадим Мітряєв, то цей творчий і подружній тандем з 2008 року підготував вже чимало сольних та дуетних вокальних проектів, починаючи від барокових програм до концертних постановок опер «Ріголетто» Верді та «Ідоменей» Моцарта. Виконавців поєднує співпраця з багатьма музичними колективами України,а також з режисерами, які ставлять їм невеличкі сценічні постановки. Одну з таких ми могли споглядати на їхньому концерті в Ужгороді. 

     

Музичний супровід вокальних партій здійснював камерний оркестр філармонії, диригувала Заслужена артистка України Вікторія Свалявчик Цанько. 

Відшукати маловідомі сторінки творчості визнаних у всьому світі геніїв – таку непросту задачу поставили перед собою талановиті українські співаки, лауреати багатьох міжнародних конкурсів Галина Ходаківська та Вадим Мітряєв. 

А ось і фрагмент з їхнього виступу.

 

8 листопада захоплені віртуозною грою на роялі глядачі не могли відірвати погляду від нашої землячки Етелли Чуприк. У її виконанні лунали твори відомого українського композитора Миколи Лисенка та польського класика  Фредеріка Шопена. Цій талановитій жінці вдалося поєднати двох різних особистей, які стали патріотами на теренах своєї землі.

Коли споглядаєш за грою Етелли Чуприк, то поглянувши на її обличчя, пальці рук ніби відчуваєш, що кожна нотка проходить крізь тебе, кожен склад поєднує у собі свободу дій,  емоцій, які з’являються на обличчі.

І звичайно, що недільний вечірній концерт теж чекає свого слухача. Цього разу програма буде незвичайна. На сцені зійдуться дві культури українська, яку представить ансамбль “Гармонія”. А угорську скрабницю відкриє камерно – інструментальний ансамбль “Угорські мелодії”.

 

Залишити коментар