Важливе Суспільство

Куди прямують українські туристи?

Незалежно від того, плануєте ви відпустку заздалегідь чи пакуєте валізи за кілька годин до початку подорожі, мрія про гарний відпочинок актуальна завжди. 

Але розуміння, що таке гарний відпочинок, в кожного своє. Враховуючи, що туристичний бізнес стрімко розвивається, то постійно з’являються все нові і нові пропозиції. І без цього ніяк, адже просте море, чистий пляж та екзотичні страви на столі вже не задовольняють вітчизняного туриста. Він потребує більшого.

Дедалі більше українських туристів вирушають на відпочинок за кордон. З цією метою до послуг туристичних операторів звернулися понад два мільйони наших співвітчизників.

Популярними напрямками залишаються Туреччина та Єгипет. Туди замовляють тури три чверті відпочивальників. Разом з тим, запровадження безвізового режиму дало поштовх для попиту на відпочинок в країнах Європейського Союзу. Завдяки цьому попит на окремі напрямки зріс у 10 разів! Є й ті, хто залюбки вирушить вивчати маловідомі місця. До Антарктиди, наприклад.

Останнім часом українці прагнуть їхати не лише в складі групи, а й індивідуально.

“Клієнти вже відходять від звичайних подорожей. Це – один літак, одна країна, одне місто, один готель. Вони віддають перевагу більш складним маршрутам, вони віддають перевагу комбінаціям декількох країн”, – зазначає Тетяна АТАМАНЕНКО, керівниця відділу з розвитку продукту туристичного агенства Телехаус-Київ.

Змінюється і сам спосіб подорожування. Наприклад, можна орендувати яхту чи катамаран. Таким чином можна за нетривалий проміжок часу відвідати багато міст, а головне – не пакувати щоразу валізи.

Змінилася також тривалість та частота подорожей. Багато хто прагне відпочивати кілька разів на рік, але в межах 7-10 днів.

* Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED​.

Карпатський Оглядач