Цей день в історії

Кубок Девіса: Перша гра

 8 серпня 1900 року в Брукліні (штат Массачусетс) на майданчику Лонгвудського крикетного клубу відбувся перший матч за Кубок Міжнародної федерації лаун-тенісу. Організатором турніру і спонсором самого призу був американець Дуайт Девіс, чемпіон США 1898 року.

Заснував турнір студент Гарвардського університету Дуайт Філлей Девіс . Незважаючи на статус «студента», він на той час уже двічі став чемпіоном США — спочатку в парному, а потім і в одиночному розряді. Вигравши на батьківщині все, що можливо, Дуайт вирішив стати найкращим у світі. У той час США й Велика Британія суперничали в усіх напрямах за звання «наймогутнішої держави». Відбилося це суперництво й у спорті — змагання яхтсменів «Кубок Америки» завжди відрізнялися боротьбою американських і британських спортсменів. Девіс вирішив продовжити це суперництво на тенісних кортах і в 1900 році відбувся перший матч турніру, пізніше (в 1945 році, після смерті Дуайта Девіса), отримавши назву по імені свого засновника й розроблювача правил.

Результат пошуку зображень за запитом "Кубок Девіса" 
Триденні змагання складалися з двох одиночних зустрічей, парної і потім знову двох одиночних. В першому матчі американці зустрілися з англійцями. Через  сильний дощ два змагання програми не вдалося провести і американці загалом перемогли з рахунком 3-0. Підсумки усього турніру підводились за кількістю отриманих командою перемог. З тридцятьма очками перемогла збірна США (Малкольм Вітмен, Дуайт Девіс та Холкомб Ворд).
З 1902 року командна першість світу серед чоловічих команд почала проводитись щорічно і не відбувалась лише в 1901, 1910, 1915-18 і 1940-45 роках. В 1900 і 1902 роках сам Девіс перемагав у складі своєї збірної. Закінчивши виступи, він зайнявся політикою, у 1920 році безуспішно балотувався в Сенат, був членом уряду в 1923-25 роках, а з 1929 по 1933 рік – губернатором Філіппін.
З 1905 року учасниками турніру стали команди Австралазії (об’єднані збірні Австралії та Нової Зеландії), Австрії, Бельгії і Франції. Свою сучасну назву турнір отримав після смерті Дуайта Девіса в 1945 році. У ювілейному турнірі, присвяченому століттю першого матчу, в Кубку Девіса взяли участь команди 129 країн.
Станом на 2013 рік найбільше перемог здобули збірна США (32), Австралії (28) та Франції і Великобританії (по 9).