Суспільство

Кубок Дебатного турніру-2018 знайшов своїх власників (ФОТОРЕПОРТАЖ)

“В спорі зароджується істина” – чуємо ми з дитинства. Поступово дитячі спори переростають у великі дискусії, які людина періодично веде з рідними, друзями, колегами по роботі тощо. І яка ж тематика є найпопулярнішою? Звісно, політична. 

Політики також дескутують, але їхні дискусії нерідко ведуться за чітко визначеними правилами та звуться дебатами.

Традиція проводити дебати, в яких беруть участь активні молоді люди Закарпаття, зародилася в Ужгороді наприкінці осені 2016 року. Тоді тут відбувся перший дебатний турнір, що викликав зацікавленість з боку учасників. Менше ніж за півроку відбувся другий турнір, в якому взяли участь ще більше команд.

І ось сьогодні, 17 квітня, настав час третьої гри. Цього разу було лише чотири команди, до складу яких увійшли студенти кількох факультетів Ужгородського національного університету. Одразу зауважимо, що організатори – Institute Respublica / Інститут “Республіка” та Активна Громада Закарпаття – цього разу ввели віковий ценз. Охочі позмагатися за Кубок мали бути не старші за 21 рік та бути студентами.

Випробувати свої сили вирішили як новички, так і вже досвідчені учасники. Незважаючи на це, в ході гри навіть зав’язалася жвава дискусія. І це не дивно, адже теми для двох півфіналів та фіналу були справді цікавими саме для молоді. Спочатку учасники говорили про Цілі сталого розвитку ООН, потім про квотування молоді у виборчих списках, а в якості фінальної теми було запропоновано обсудити участь молоді в процесі прийняття рішень. Щоразу у грі брали участь дві команди: влада та опозиція. Позиція кожної команди обиралася методом жеребкування.

Учасники чемно намагалися дотримуватися регламенту: 5 хвилин на виступ (перша та остання “захищені”, тобто вільні від запитань опонентів), не перебивали один одного та наводили переконливі аргументи на захист своєї позиції. Хоча це не завжди було легко, оскільки опинившись в опозиції, було важко виступати, наприклад проти кчасті молоді в процесі прийняття рішень. Тим не менш, навіть це вдалося команді переможців – “Мажоритарщикам”. Безумовно, тут дався взнаки досвід, адже хлопці вже не вперше беруть участь в подібного роду заходах (ця команда минулого року також отримала перемогу та представляла нашу область на всеукраїнському рівні).

“Всі ви зробили перемогу над собою. Адже кожен з вас не побоявся прийти сюди, виступити перед іншими командами та журі, а це вже великий досвід, з яким можна рухатися далі”, – зазначила директорка Ресурсного центру зі сталого розвитку УжНУ УжНУ Анна Мелеганич.

Карпатський оглядач