Суспільство

Кроки. що повинні зробити об’єднані громади для фінансування медичної галузі

В Україні триває процес створення об’єднаних громад.

Громади повинні провести перепрофілювання малопотужних лікарень для створення єдиної мережі медичних закладів, що відповідатимуть вимогам Міністерства охорони здоров’я. Це ж допоможе створити госпітальні округи, що відповідатимуть новим стандартам. Цьому процесу передуватиме аналіз обсягу та якості послуг, які надають лікарні в межах конкретного округу. Держава замовлятиме послуги лише у тих медичних закладів, які відповідатимуть належному базовому рівню якості.

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк зазначає, що держава платитиме за медичну послугу (з гарантованого пакету медпослуг), а не за місце в лікарні. Тому малопотужні лікарні доведеться перепрофілювати на заклади, де надають ті послуги, на які є попит у громади: Центри здоров’я, реабілітаційні заклади, заклади по медичному догляду, хоспіси та інші.

Без ухвалення відповідного рішення про перепрофілювання лікарень, місцева влада повинна подбати про додаткові джерела фінансування цього закладу, оскільки інвестиції, які виділятиме уряд та іноземні інвестори, будуть спрямовуватися виключно під мережу медичних закладів з закінченим циклом стаціонарних послуг, а не на окремі лікарні.

МОЗ