Економіка Суспільство

Кредит. Чи можливо вижити без того, щоб брати у банку гроші?!

Давай відразу прояснимо один момент: кредити банку потрібні, він живе за їх рахунок. Типова схема роботи банку така: він приймає наші гроші на депозит, і щоб забезпечити їх повернення з відсотками, видає кредит, за рахунок відсотків від якого виконує зобов’язання по депозиту. Тому круговорот грошей в банку і нав’язування кредитів будуть завжди. Американцям взагалі регулярно надсилають кредитні картки поштою, навіть якщо вони не є клієнтами даного банку.

В Україні кредити одні з найдорожчих в світі

Звичайний середньостатистичний українець насилу може дозволити собі купити квартиру, не втягуючись в іпотеку – кредит на житло. Тим більше, що такі програми виглядають привабливо – сотні тисяч гривень відразу (а іноді і мільйони) платити не треба, але квартира вже є.

Часто ми беремо кредити і на інші покупки: машини, побутову техніку. Жарти про айфон в кредит і продану нирку вже навіть нікого не смішать.

Але потрібно розуміти, виходячи зі схеми роботи банку, описаної раніше, що чим вище обіцяні процентні ставки за депозитом, тим вище будуть ставки по кредиту.

стоимость кредитов в Украине

Купуючи квартиру в кредит, ви заплатите зверху ті ж 20% річних. А це величезна сума, враховуючи вкрай низький рівень заробітної плати.

 

зарплата в Украине и в Польше

Крім того, на ставку по кредиту впливає ризик, якому піддає себе банк, видаючи нам гроші. За даними НБУ, кожен другий кредит в Україні – проблемний, тобто позичальники вчасно не повернули гроші. Майже кожен другий кредит в країні прострочений. За цим показником Україна знаходиться на 3-му місці в Європі. У розвинених країнах він зазвичай не перевищує 10%.

Маленька зарплата – шлях в кредитне рабство
Якщо для американця айфон за тисячу доларів – це серйозні витрати, але в цілому прийнятні, то для українців із середньою зарплатою $ 200 на телефон доведеться збирати 5 місяців, і це якщо не їсти, не платити за комуналку і так далі. А на одну тільки комуналку в Україні в середньому доводиться віддавати 15% доходу.

расходы на коммуналку

На їжу ми витрачаємо половину доходів.

расходы на питание

З такими доходами може здатися, що купити щось в кредит – відмінна ідея. Але якщо ти не прогулював математику в школі або під рукою є калькулятор, то легко підрахувати, що той же айфон в кредит коштує набагато дорожче – майже на 6 тисяч гривень. За офіційними даними, зараз середня зарплата в Україні становить 7,5 тисячі гривень. Тобто завдяки кредиту ти віддаси майже цілу зарплату просто так.

сколько стоит айфон в кредит

Замість цього можна купити багато більш потрібних речей

Наприклад, 29 кілограм курячого філе.

что можно купить вместо айфона

Або кілька разів злітати в Париж і назад.

что можно купить вместо айфона

Що робити, якщо без кредиту ніяк?

Більшості українців сенс брати кредит є тільки в тому випадку, коли є серйозні проблеми, коли на величезні переплати вже не звертаєш уваги: ​​потрібні гроші на операцію, дійсно терміново необхідно купити житло і так далі.

Якщо гроші знадобилися на щось інше, краще викрутитися самостійно. В крайньому випадку – позичити у друзів або родичів. Але як показує практика, якщо перед оформленням документів на кредит все ретельно обміркувати, “переспати” з цією думкою кілька днів, то виявляється, що займ насправді нам не знадобиться. Тому що товар, на який ми збиралися його витратити, не потрібен.

http://businessviews.com.ua