Культура Суспільство

“Країна Мрій” запрошує на вечір українського бароко

Епоха українського бароко стала яскравою мистецькою течією європейської культури 16-17 століття. Тоді українське мистецтво відчуло неймовірні ідейні та мелодійні зрушення у музичних, театральних, літературних стилях і жанрах.

Гостинно зустрічатимемо усіх у Мистецькому Арсеналі 12 травня о 17:00. Просимо обирати одяг, стилізований під добу середньовіччя, бароко або вдягати народні строї.
Нарешті, матимемо змогу відчути та опанувати це неймовірне мистецтво. Усвідомити наскільки глибоко українці переосмислили цю світову течію і зробили її власне українською.На нашому вечорі спробуємо максимально відтворити і передати дух епохи бароко у наших інтермедіях, співах та мистецьких майстернях.

Для вас будуть відкриті майстерня каліграфії та середньовічних танців, будемо реконструювати інтермедії зразка 1740 року, грати на клавесині, на яких свого часу музикували українські гетьмани 16-17 століття. Заспіваємо під клавесин разом із Наталею Свириденко компзиції, стилізовані під епоху українського бароко.

У залах Мистецького Арсеналу буде лунати стародавня українська музика і співи від гуртів “Хорея козацька” Тараса Компаніченка та гурту давньої музики Костянтина Чечені з чарівним вокалом Надії Боянівської, ” – розповідає організатор фестивалю Олег Скрипка

Олег Скрипка
https://www.pravda.com.ua/