Політика Суспільство

Коротко про головне

1. Президент США Дональд Трамп підписав закон про розширення санкцій проти Росії.

2. Україна, Чорногорія, Албанія і Норвегія і приєдналися до рішення ЄС продовжити економічні санкції проти Росії до кінця січня 2018 року.

3. ЗСУ просунулися більше ніж на 1 кілометр на Світлодарській дузі. Волонтер Юрій Мисягін повідомив, що сили АТО “добре прокрокували” вперед на Світлодарській дузі. Він зазначив, що це сталося через систематичні обстріли і провокації з боку противника.

4. Державний бюджет України в січні-липні поточного року отримав 447,635 мільярда гривень доходів, що на 10,3% більше бюджетного розпису на цей період.

5. Київський апеляційний господарський суд визнав недійсними договори, за якими резиденція “Межигір’я” у 2007 році була виведена з державної власності.

6. Рівно рік тому відбувся повний перехід на електронні публічні закупівлі через систему ProZorro для усіх надпорогових тендерів.За ці 365 днів маємо вражаючи цифри: кількість проведених процедур зросла на 550%, кількість учасників на 384%, сума оголошених торгів збільшилась майже в 10 разів з 75 млрд гривень до 725 млрд гривень. Завдяки ProZorro за рік нам вдалося зекономити 19,1 млрд гривень державних коштів.

7. З 1 липня повноцінно розпочала роботу система автоматичного блокування ризикових податкових накладних. За даними ДФС за місяць роботи системи більш ніж 1,5 млрд гривень були виведені з тіні внаслідок блокування системою ризикових податкових накладних.

8. Чистий консолідований прибуток “Укрзалізниці” в першому півріччі становив 122,5 мільйона гривень. Як повідомляється, за аналогічний період минулого року був зафіксований чистий збиток близько 3,78 млрд грн.

9. Уряд Канади виділила $13 млн на програму розвитку і підтримки угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Канадою

10. На Херсонщині запустили сонячну електростанцію потужністю 10 МВт. Економія викидів вуглекислого газу в атмосферу складе близько 12 тисяч тонн на рік за рахунок зниження завантаження підприємств традиційної генерації

11. З космодрому Куру в Французькій Гвіані успішно запустили ракету-носія легкого класу Vega з двигуном українського виробництва.

Денис П*ятигорець https://www.facebook.com/denis.pyatigorets?fref=ts