Суспільство

Комплексна програма забезпечення житлом: хто на черзі?

Для створення належних умов із забезпечення житлом окремих категорій громадян, які проживають на території Закарпатської області, управління містобудування та архітектури обласної державної адміністрації на розгляд депутатів облради вноситься проект рішення “Про затвердження Комплексної соціально-економічної програми забезпечення молоді, учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб житлом в Закарпатській області  на 2018-2022 роки”.

Завдання держави має полягати в ефективному використанні доступних бюджетних ресурсів для підтримки будівельної галузі. Тому лише прийняття відповідних нормативних документів та збільшення асигнувань з державного та обласного бюджету дозволить забезпечити гостру потребу громадян житлом. Враховуючи складність житлової проблеми та визнаючи безумовний пріоритет держави виникає необхідність залучення до її вирішення не тільки  державних інституцій, але й населення, інших суб’єктів ринкових відносин, а також координації та підтримки роботи в цілому на рівні обласної ради та адміністрації. Вирішення поставленого завдання передбачається здійснювати програмним засобом.

Програма розроблена для створення належних умов для забезпечення житлом молодих сімей, учасників АТО і членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб, що проживають у Закарпатській області.

Головною метою програми створення належних умов для розв’язання житлової проблеми, підвищення рівня соціально-побутового та економічного становища громадян, їх гармонійного розвитку як одного з чинників становлення та самореалізації суспільства і держави.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету, районних бюджетів, бюджетів міст та інших не заборонених законодавством джерел, у тому числі, власних коштів громадян.

Середня норма забезпечення житлом сім’ї з трьох осіб становить 62,5 кв. метра. Програма дасть можливість забезпечити 377 сімей житлом. Загальна кількість коштів із обласного бюджету, районних бюджетів та бюджетів міст, інших джерел, складатиме 168,3 млн. гривень до 2022 року включно. При повному фінансуванні Програми обсяг введеного житла в розрізі років до 2022 року буде складати 23580,0 кв. метрів.

 

Прес-служба Закарпатської обласної ради