Суспільство

Компанія LEGO ділитиметься досвідом використання робототхніки

Від якості системи освіти в країні залежить розвиток багатьох інших галузей.

Робототехніка – напрям, що потребує об’єднання знань з математики, фізики, інформатики, і в його межах діти мають можливість засвоювати знання через діяльність, творчість, це стимулює інтерес і розвиває любов до предметів, які усі звикли вважати нудними. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час візиту на 9-й Всеукраїнський фестиваль робототехніки Robotica-2017.

“Зараз ми продовжуємо збирати драйверів реформ з усієї України і навіть за її межами – людей, що знають, як будувати сучасну освіту, котра буде корисною і цікавою для дітей. У рамках підготовки дітей до цієї олімпіади розроблено унікальні навчальні матеріали для вчителів, створено спеціальні навчальні програми. І ми сподіваємося, що нам вдасться розширити співпрацю з LEGO для використання цих напрацювань на благо українських дітей”, – підкреслила Лілія Гриневич.

Оксана Стоєцька – один із організаторів олімпіади з боку LEGO, розповідає, що в інших країнах до розвитку робототехніки глибше залучені як інші компанії, так і держава. Вона наголосила, що часто самі команди школярів, які беруть участь в олімпіаді, успішно знаходять спонсорів, котрі допомагають їм реалізовувати свої проекти.

“Для того, щоб наші діти вміли і мали сміливість це робити, ми маємо їх цьому навчити. Ця якраз і є ті м’які навички, яких абсолютно не дає сьогоднішня українська школа. Залучення такої допомоги потребує вміння організуватися в команду, створити проект, знайти і зв’язатися зі спонсорами, прорахувати бюджети і представити себе. Усього цього, на жаль, ми не розвиваємо у наших дітях, адже в наших школах досі панує радянська модель підпорядкування, що не дає простору для розвитку такої комунікації”, – пояснила Міністр.

Одним із організаторів олімпіади також є Мала академія наук. В її системі діє 7840 гуртків дослідницько-експериментального напряму.

“В систему МАН діти приходять орієнтовно у віці 12-13 років, до цього часу без спеціальних програм ми втрачаємо конструкторські навички близько половини дітей. До цього фестивалю залучені навіть діти з дитячих садків, вихователі яких працюють за програмами, що розвивають інженерне мислення змалечку. Завдяки цьому ми отримуємо дітей, які вже в ранньому віці готові до вирішення та реалізації складних конструкторських завдань в робототехніці і до пошуку інноваційних рішень”, – розтлумачує Оксен Лісовий, директор Національного центру “Мала академія наук України”.

Фестиваль Robotica в Україні проводиться з 2009 року. За цей час кількість учасників зросла у сотні разів. Діти демонструють свої знання та вміння у конструюванні, програмуванні роботів та проектній діяльності, навчаючись за STEM програмами.

Освітній портал