Цей день в історії

Компанія Apple: з чого все починалося?

Вже кілька років логотип цієї компанії трапляється нам на очі практично щодня, а реклама продукції х’являється на всіх доступних на сьогодні каналах інформації.

Всередині липня 1976 року компанія почала продаж свого першого комп’ютера Apple I, зібраного Стівом Возняком, на базі процесора MOS Technology 6502. Сам Apple I коштував 666,66 доларів (2500 в цінах 2012 року). У квітні 1977 року Apple почала продаж свого першого серійного комп’ютера Apple II на базі процесора з тактовою частотою 1 МГц. Він мав кольорову графіку, монітор, пристрій зберігання даних у вигляді магнітних дисків, інтерфейс для підключення касетного магнітофона.

В 1994 році Apple було випущено Power Macintosh на процесорах архітектури IBM PowerPC, розрахований на професійних користувачів та університетські дослідницькі центри. Однак, через свою дороговизну він не користувався попитом і компанія зазнала збитків; в 1997 році вони склали майже 1,9 мільярда доларів.

У 2001 році компанія представила аудіоплеєр iPod, який швидко набув популярності, а в 2007 році вийшла на ринок мобільної телефонії із сенсорним смартфоном iPhone. У 2010 році на ринок був випущений планшетний комп’ютер iPad.

Виробництво цих новинок, які користувалися високим попитом по всьому світу, кардинальним чином поліпшило фінансовий стан Apple, приносячи компанії рекордні прибутки. У серпні 2011 року Apple вперше стала найдорожчою компанією світу за ринковою капіталізацією, обійшовши нафтову компанію ExxonMobil, а серпні 2012-го вона стала найдорожчою компанією в історії, побивши рекорд Microsoft 1999 року, і 21 вересня 2012, капіталізація Apple склала рекордні $662,09 млрд. Це перевищує загальну вартість найближчих конкурентів Apple – Google і Microsoft, разом узятих.

Цей день в історії