Суспільство

Командою закарпатської юстиції щотижня проводяться вуличні інформування

Командою закарпатської юстиції та системи безоплатної правової допомоги проводиться вуличне інформування населення з актуальних питань реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право».

«Ми продовжуємо нашу інформаційну роботу з тим, щоб навчити громадян не тільки знань про власні права, а й вміти користуватися ними та захищати у встановлений законодавством спосіб. У рамках цього проекту розроблені інформаціійні друковані матеріали, які активно розповсюджують серед населення,  – розповідає представник ГТУЮ Закарпатської області Леся Тимчук. – Інформування проводиться постійно. Кожного тижня і під час масових заходів.  Інформування, яке ми проводили 20 серпня, присвячене Дню Незалежності України. Аудиторія – це перехожі, які цікавляться проектом «Я маю право», питаннями зняття з реєстрації місця проживання громадян з метою надання права на оформлення субсидій та з посвідчення договору довічного утримання, а також оформленням земельної ділянки.

Лариса Фучко заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Закарпатській області каже, що «проводимо і виїзні мобільні прийоми громадян.  Ми їздимо в навчальні заклади, сільські селищні ради».

На Закарпатті 66 дистанційних пунктів прийому громадян. На сьогодні система безоплатної правової допомоги в Закарпатській області представлена регіональним центром, який займається і надає правову допомогу в кримінальних провадженнях, трьома місцевими центрами та 13 бюро правової допомоги, що надають безоплатну правову допомогу як у формі консультацій, так і залучають до допомоги адвокатів в цивільних та адміністративних справах. На сьогодні регіональним центром видано  2 тис. доручень. До центру з початку 2018-го року звернулося більше 9 тис громадян, 70% із них – це надання правових консультацій.

Карпатський оглядач