Суспільство

Команда школярів із Хуста поїде стажуватися за кордон

12 листопада в Києві відбувся фінал всеукраїнського освітнього проекту «Відкривай Україну».  24 команди з кожної області боролися за учать у завершальному змаганні – створенні проекту та його презентації перед  журі. Закарпаття представили учні з Хустської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №6. Команда «Хустські оленята» увійшла у трійку найкращих, чим і виборола собі стажування в одній із провідних країн Європи.

Стартував освітній проект минулого року у вересні. За перші два місяці осені кожен учасник мав пройти особисту реєстрацію на сайті «Відкривай Україну». Згодом відбувалося формування команди, обрання капітана, назви та логотипу. Головним і насиченим виявився зимово-весняний період, під час якого проходили для школярів онлайн-навчання та реалізація двох проектів: однин мав стосуватися школи, у якій учні вчяться, інший – повинен мати безпосереднє відношення до міста і бути актуальним для його жителів.

Для підготовки до фіналу організатори виділили 5 днів: з 8 до 12 листопада школярі всі разом проживали у таборі під столицею. За цей період учні мали не тільки достатньо часу для створення проекту, а й для відвідування цікавих занять.

«Дні були насичені на тренінги.  Ми мали багато цікавих занять, з допомогою яких нас навчали правильно складати проекти. Коли приїхали в Київ, були під враженнями від великого міста. Спочатку важкувато зосереджувалися на роботі, однак ми зуміли згортуватися і показати результат. До того, що наша команда виграє – ми ставилися скептично,  – розповідає капітан команди Михайло Росоха. –Ми раді, що взяли участь у проекті і зуміли пройти всі випробування. Це надзвичайні відчуття. Вважаю, що школярам потрібно проявляти більше активності у громадському житті. Це, по-перше, допоможе тобі розкритися як особистість, а, по-друге, ти власними руками змінюватимеш свою країну на краще і створюватимеш комфортні умови для свого майбутнього».

Усі команди приїхали до Києва зі своїми вчителями-модераторами, які  проживали окремо від учнів і не могли ніяк впливати на їх успішність у створенні проектів.

«Дні вчителів теж були насиченими. Поки діти розвивали свій проект, для нас кожного дня проводилися різні тренінги і лекції. Говорили про критичне мислення, розглядали закон про освіту, роздумували про уроки, про проблеми, які є в школах, працювали в групах. До нас приїжджали різні активісти, радники міністра освіти, журналісти. Ознайомлювали вчителів також із мотиваційними проектами», – розповідає вчитель-наставник команди Іванна Розман.

Школярі України у фіналі освітнього проекту «Відкривай Україну» представили різні проекти: облаштувати з футбольного поля роллердром, зробити розважальні будиночки на деревах для дітей, виготовити фонтани для пиття чистої води, зробити фонікулер у Кам’янецьк-Подільську і зробити ігрові кімнати для молоді. «Хустські оленята» представили проект PR-компані для збирання коштів на створення водоочисних споруд на р. Хустець. До 6 найкращих команд всеукраїнського освітнього проекту «Відкривай Україну» ввійшли також «Окрилені мрією», місто Камінь- Каширський Волинської області, «Shake», м. Мала Виска Кіровоградської області,
«Kids of action», м. Ромни Сумської області, «Об’єктив», м. Кам’янець-Подільський Хмельницької області, «Гарячі серця», м. Новодністровськ Чернівецької області. На стажування за кордон поїдуть команди з Кіровоградщини, Чернівеччини та Закарпаття. Яка саме країна – організатори поки що не хочуть розкривати таємницю.

Карпатський оглядач

Залишити коментар