Суспільство

Кожна третя аптека в Україні є учасницею програми “Доступні ліки”

Медична реформа була прийнята нещодавно, а ось зміни в забезпеченні ліками окремих категорій пацієнтів розпочалися ще в перші місяці цього року.

Міністерство охорони здоров’я інформує, що кількість виписаних рецептів в рамках програми “Доступні ліки” зростає щомісяця приблизно на 150 тис. У жовтні лікарі виписали майже 1 млн 800 тис. рецептів, за якими пацієнти отримали ліки безкоштовно чи з незначною доплатою.

За 8 місяців реалізації програми було виписано 10 млн лікарських рецептів на суму 390 млн гривень. Станом на кінець листопада в програмі “Доступні ліки” бере участь кожна третя аптека в Україні, і їхня кількість зростає щомісяця приблизно на 50 нових учасників.

Найкраще програма реалізовується у Києві, Харківській та Дніпропетровській областях. Гіршими є показники у Чернівецькій, Сумській та Луганській областях.

Урядова програма “Доступні ліки” є складовою частиною реформи системи охорони здоров’я. Вона дозволяє отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно чи з невеликою доплатою.

Для того, щоб отримати “доступні ліки”, потрібно звернутися за рецептом до лікаря, потім відвідати одну з лікарень, яка є учасником програми.

У 2017 році на реалізацію програми Держбюджетом було передбачено 700 млн грн.

Детальніше про Програму читайте тут: https://goo.gl/mAe5mq та http://liky.gov.ua

Аптеки, що беруть участь: https://goo.gl/dCEMCw

Залишити коментар