Економіка

Кабмін схвалив Концепцію розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 рр.

Дане рішення потягне за собою ще ряд позитивних зрушень. Одне з яких – охоплення Інтернетом всієї території України. Як це пов’язано?

Уряд схвалив Концепцію розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 рр.

Сьогодні близько 35% сільського населення України взагалі не мають доступу до широкосмугового інтернету. 53% українських шкіл і 99% медичних закладів теж не підключені. Виправити цю ситуацію можливо: за допомогою проектів державно-приватного партнерства за кілька років досягти покриття широкосмугового інтернету понад 80%. Схвалена Концепція стане нашим дороговказом у цьому та інших цифровізаційних процесах.

Концепція базується на успішному досвіді “цифрових трансформацій” інших країн, з урахуванням специфіки України. За кордоном безпосередній ефект від комплексного розвитку цифрової економіки забезпечує приріст 20% ВВП протягом п’яти років. Амбітний план: до 2021 року завдяки розвитку цифрової економіки має забезпечити додатково як мінімум +5% до ВВП.

Документ визначає ключові політики, першочергові сфери, ініціативи та проекти “цифровізаці”» України на найближчі 3 роки:

  • розвиток цифрової інфраструктури – широкосмуговий інтернет має бути по усій території України;
  • цифровізація освітніх процесів та стимулювання цифрових трансформацій у системі освіти, медицині, екології, безготівкової економіки, інфраструктурі, транспорті, громадській безпеці, тощо.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України