Суспільство

Кабмін збільшив суму грошової допомоги ВПО

Щодня ми повертаємося додому, радіючи завершенню робочого дня. Майже так само повертаються додому і ті, хто за останні кілька років виїхав з території Луганської чи Донецької області. Однак в більшості цим людям доводиться щомісяця оплачувати оренду житла.

17.01.2018 р. під час засідання Кабінету Міністрів України було ухвалено спільне урядове рішення про внесення змін до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО) для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг з метою покращення соціального захисту ВПО.

Постанова ухвалена в рамках виконання “Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року” схваленої Урядом України 15.11.2017 р. № 909-р, розробником якої є Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Зокрема постановою передбачено: підвищення розміру щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, окремим категоріям внутрішньо переміщених осіб та збільшення межі загального розміру грошової допомоги, що призначається на сім’ю, а саме:

  • підвищити розмір грошової допомоги особам, які отримують пенсії, та дітям – до 1 000 гривень;
  • підвищити граничний розмір загальної суми грошової допомоги, що виплачується на сім’ю – до 3 000 гривень;
  • підвищити граничний розмір загальної суми грошової допомоги багатодітним сім’ям –  до 5 000 гривень.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб