Економіка Суспільство

З 2019 року українці зможуть скористатися послугами “муніципальної няні” (ІНФОГРАФІКА)

Сучасні мами не дуже затримуються в декретній відпустці: багато хто виходить на роботу вже в перші місяці життя немовляти. Деякі матусі мають змогу залишити малюка на родичів. Ті ж, хто такої можливості не має, шукають альтернативу.

Кабінет міністрів України пропонує частково компенсувати з держбюджету оплату послуг няні для батьків, які працюють. Урядові ініціативи, покликані збільшити народжуваність, на засіданні Кабміну 30 травня озвучив прем’єр Володимир Гройcман.

Одна з таких ініціатив – “муніципальна няня”.

“Ми хочемо допомогти працюючій мамі і трохи полегшити їй життя. З 1 січня 2019 року кожна родина зможе отримати часткову компенсацію зарплати няні, яка доглядає за дитиною до 3-ох років. Єдина умова – няня має бути працевлаштована офіційно. Компенсація дорівнюватиме прожитковому мінімуму. Зараз це приблизно 1500 гривень. Кожного року ця сума збільшуватиметься”, – пояснив Володимир Гройсман.

Світлина від Volodymyr Groysman.
Світлина від Volodymyr Groysman.
Світлина від Volodymyr Groysman.

 

За даними Міністерства соціальної політики України, від 1 липня 2014 року допомога при народженні дитини призначається в єдиному розмірі – 41280 гривень незалежно від того, яка дитина за черговістю (перша, друга, третя чи кожна наступна).