Суспільство

З цієї осені МОН планує припинити набір дітей, що не є сиротами, в інтернати

Нерідко в українських інтернатах опиняються діти, що мають батьків.

“Коли сироти закінчилися, інтернати почали затягувати до себе дітей, які мають батьків”, — пояснив міністр соцполітики.

Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що станом на сьогодні 92% дітей в українських інтернатах мають одного або обох батьків і лише 8% є круглими сиротами.

За його словами, кількість дітей в інтернатних закладах України поволі зростає: якщо 2000 року там перебувало понад 99 тисяч дітей, то тепер ця цифра зросла до 106 тисяч.

“Найцікавіше інше. Тоді сиріт з них було 40%, а 60% мали батьків. Зараз — 8% сиріт, 92% мають батьків. Що відбувається? Коли сироти закінчилися, інтернати почали затягувати до себе дітей, які мають батьків”, — пояснив міністр.

Рева також повідомив, що від 1 вересня Міністерство освіти має намір припинити прийом дітей у подібні установи без необхідності, провокуючи тим самим соціальне сирітство.

Йдеться про заборону на влаштування до інтернатів дітей віком до трьох років за заявою батьків, крім випадків, коли необхідна паліативна допомога.

“Такі речі, в тому числі сирітство, ми стимулюємо фінансово. Потрібно повністю змінити механізм фінансування цієї системи”, — наголосив Рева.

ТСН